niedziela, 19 maja 2024

Zapisy na półkolonie w Łodzi. Miejsca dla 9 tysięcy dzieci. Koszty, zajęcia, placówki

Udostępnij

Rozpoczęły się zapisy na półkolonie w Łodzi. W tym roku przygotowano ponad 9 tysięcy miejsc w miejskich placówkach, które zorganizują półkolonie w opcji standardowej i rozszerzonej, czyli z udziałem dodatkowych animatorów czy infrastruktury sportowej. Półkolonie w Łodzi w opcji standardowej to koszt 225 zł (45 zł za jeden dzień), a rozszerzonej – 325 zł (65 zł za jeden dzień). Do ceny wlicza się wyżywienie dziecka – śniadanie, obiad i podwieczorek. Pierwszy turnus rozpocznie się 24 czerwca, a dzieci są pod opieką opiekunów w godzinach 7-17.

Półkolonie w Łodzi – gdzie i jakie zajęcia?

Zapisy na półkolonie w Łodzi prowadzone są wyłącznie przez internetowy system rejestracji. Na stronie lodz.pl/lato rodzice i opiekunowie mogą już zakładać konto dziecka lub dzieci i wybrać turnusy w konkretnych placówkach. Zapisy na półkolonie prowadzone są do 27 maja, wtedy bowiem rozpocznie się kolejny etap zapisów. To jednak nie koniec, ponieważ rodzic lub opiekun musi wysłać wcześniej przygotowane zgłoszenia w systemie. Następnie otrzyma na swój adres e-mail informację o tym, czy udało się zapisać dziecko na wybrany turnus w jednej ze wskazanych placówek.

Lista szkół i placówek edukacyjnych organizujących półkolonie w Łodzi dostępne na tej samej stronie, ale w zakładce „Miejskie placówki edukacyjne„.

Dodatkowo, kolejne 2 tysiące miejsc dla dzieci przygotowały miejskie instytucje. Zoo Orientarium Łódź zaplanowało wakacje wśród zwierząt. Uczestnicy wcielą się w rolę weterynarzy i opiekunów pracujących w ogrodzie zoologicznym – będą przygotowywać pokarm dla zwierząt, wezmą udział w karmieniach pokazowych, zwiedzą też zaplecza hodowlane słoni i rekinów. W programie są też gry, zabawy i warsztaty edukacyjne. Orientarium organizuje cztery półkolonijne turnusy w sumie dla 120 dzieci. Szczegóły na stronie orientarium.lodz.pl.

Czytaj też: Zakaz prac domowych w szkołach, ale jest wyjątek. Obowiązują nowe przepisy

Półkolonie w Łodzi orgnizuje także Aquapark Fala. W programie intensywne treningi pływackie i kurs nurkowania ze sprzętem ABC. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzą się również, jak zachować bezpieczeństwo nad wodą, poznają zasady pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego. Aquapark przygotował 1200 miejsc dla najmłodszych. Szczegóły na stronie aquapark.lodz.pl.

Miejska Strefa Kultury organizuje warsztaty w 13 lokalizacjach w całym mieście. Tegorocznym tematem przewodnim będą podróże. Najmłodsi wyruszą w wyprawę dookoła świata, poznając inne kultury, języki, potrawy i zwyczaje. Przygotowano 300 miejsc dla dzieci. Więcej na stronie msk.lodz.pl.

Centrum Nauki i Techniki EC1 przygotował badania laboratoryjne, zwiedzanie Centrum i warsztaty przyrodnicze oraz astronomiczne. W Narodowym Centrum Kultury Filmowej dzieci przeniosą się do świata kinematografii, a w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej trafią do świata fantastyki i gier komputerowych. EC1 przygotowało ponad 400 miejsc na letnie turnusy. Zapisy rozpoczną się 17 maja. Szczegóły na stronie ec1.lodz.pl.

Czytaj też: Podwyżki dla nauczycieli w Łodzi. 18 mln zł z budżetu miasta

Zajęcia dla dzieci przygotowuje także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W harmonogramie m.in. gry i zabawy sportowe w Hali MOSiR przy ul. Skorupki, treningi, piłki nożnej, tenisa stołowego i sztuk walki. A podczas zajęć na Motodromie najmłodsi będą mogli doskonalić swoje techniki jazdy czy oznakować swój jednoślad. Co ważne, MOSiR nie organizuje pełnych półkolonii, a jedynie zajęcia, na które też obowiązują zapisy. Szczegóły na mosir.lodz.pl.

Półkolonie w łodzi
Orientarium Zoo Łódź
Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości