piątek, 14 czerwca 2024

Trwa akcja pn. „Zakręcona pomoc dla Przemka”. 25-latkowi można pomagać zbierając plastikowe nakrętki

Udostępnij

„Zakręcona pomoc dla Przemka” ma potrwać do czerwca bieżącego roku

Już po raz siódmy Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie organizuje akcję „Zakręcona pomoc”, która tym razem jest skierowana do Przemka, który od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce.

25-latek z uwagi na swoją chorobę nigdy nie chodził i nie mówił. Czterokończynowy niedowład powoduje, że Przemek porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga całodobowej opieki. Choroba nie przeszkadza mu w słuchaniu muzyki cygańskiej, której jest wielkim fanem. Zelowianin ma dużo energii i lubi uczestniczyć w zajęciach. Marzeniem Przemka jest nowy wózek inwalidzki, ponieważ ten stary jest już wyeksploatowany i uniemożliwia mu w wielu sytuacjach normalne funkcjonowanie.

7. edycja akcji pn. „Zakręcona pomoc dla Przemka” ma potrwać do czerwca bieżącego roku. Czasu jest już coraz mniej, a lokalna społeczność robi wszystko by pomóc choremu mężczyźnie.

– Akcja ma idee ekologiczną i charytatywną. Chcąc pomóc Przemkowi zachęcamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę zakrętek, które umożliwią zakup potrzebnego wózka inwalidzkiego. Zachęcamy też do korzystania z powiatowych pojemników na zakrętki, których cały czas przybywa ~ Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie

Popularne w ostatnim czasie serce na plastikowe nakrętki stanęło m.in. przed budynkiem Starostwa Powiatowego przy ul. Pabianickiej 17/19 w Bełchatowie. Pisaliśmy o tym na naszej stronie internetowej w artykule pt. „Ekopojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie serca stanął przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Bełchatowie„. Tym śladem poszło również Centrum Kształcenia Zawodowego mieszczące się przy ul. Czaplinieckiej 96 w Bełchatowie, gdzie niemalże wszyscy uczniowie, konserwatorzy i nauczyciele wykonali ogromne serce z metalu.

– Plastikowy surowiec z obu pojemników będzie przekazany odpłatnie firmie recyklingowej. Za te pieniądze zostanie kupiony wózek inwalidzki dla 25-letniego zelowianina, cierpiącego od urodzenia na dziecięce porażenie mózgowe ~ informuje Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

https://www.facebook.com/ckpbelchatow/posts/3796366510444681

Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie na akcję „Zakręcona pomoc dla Przemka” ma obecnie zebraną blisko 1 tonę plastikowych nakrętek. Należy pamiętać, że do specjalnie wyznaczonych pojemników można wrzucać nakrętki po napojach, kosmetykach, pastach do zębów, chemii gospodarczej, mleku, czy sokach. 1 kg zakrętek wielkości tej po wodzie mineralnej zawiera ok. 430 sztuk. Zebrana na ten moment ilość nie pozwala na zdobycie wymaganej sumy pieniędzy na wózek inwalidzki dla Przemka.

„Zakręcona pomoc” to nie tylko zbieranie nakrętek. To też wsparcie ze strony amatorów piłki nożnej, którzy w niedzielę, 23 maja od godz. 9:00 zdecydowali się przyłączyć w pomoc dla 25-letniego Przemka organizując na boisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie turniej piłkarski. Dochód z organizacji imprezy, gdzie każda z drużyn wpłaca wpisowe w wysokości 250 złotych oraz przekazuje co najmniej jedną reklamówkę plastikowych nakrętek zostanie przekazana na pomoc dla chorego zelowianina.

Wydarzenie dotyczące turnieju piłki nożnej można znaleźć TUTAJ.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów.