wtorek, 21 maja 2024

Akcja oddawania krwi w centrali PGE GiEK S.A. przy ul. Węglowej 5 na osiedlu Binków

Udostępnij

Akcja oddawania krwi organizowana przez Centralę PGE GiEK S.A. i Honorowych Dawców w Bełchatowie

Wspólna akcja oddawania krwi pod hasłem „podaruj życie” jest organizowana już w czwartek, 20 maja od godz. 8:00 do godz. 13:00 w Centrali PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. przy ul. Węglowej 5 na osiedlu Binków w Bełchatowie. Udział w niej mogą brać wszyscy mieszkańcy naszego miasta i okolic, a także pracownicy, którym przysługują za to dwa dni wolnego. Na miejscu może pojawić się każdy, kto czuje chęć pomocy osobom potrzebującym, ponieważ nie od dziś wiadomo, że krew jest drogocennym lekiem ratującym zdrowie i życie chorych.

– Inicjatywa pracowników PGE GiEK jest cenna szczególnie teraz, w czasach pandemii koronawirusa, kiedy dużo mniej dawców zgłasza się do regionalnych centrów krwiodawstwa, co negatywnie przekłada się na ilość oddawanej krwi ~ Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Należy pamiętać, że jeśli chce się oddać krew, należy zjeść lekkostrawne śniadanie, nie spożywać alkoholu na 24 godziny przez oddaniem krwi, sprawdzić, czy waga nie jest niższa niż 50 kg, a także należy wziąć ze sobą dowód osobisty.

W czasie trwania akcji będą panować wszelkie zasady bezpieczeństwa, a także zapewnione zostaną środki ochronne w postaci maseczek, rękawiczek i środków dezynfekujących.

Lekarz przeprowadzi dodatkowy wywiad z każdym potencjalnym dawcą krwi. Będzie on dotyczył stanu zdrowia, kwarantanny i możliwego ryzyka zakażenia COVID-19. Do lekarza należy ostateczna decyzja, czy dana osoba może wziąć udział w akcji krwiodawstwa.

Akcja oddawania krwi jest organizowana przez: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., klub Honorowych Dawców Krwi przy Elektrowni Bełchatów i Powiatowe Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.

Krwiodawstwo bełchatów

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości