Warsztaty Nordic Walking Bełchatów już w ten weekend

Impreza sportowa pn. „Warsztaty Nordic Walking Bełchatów – Chodź po zdrowie” odbędzie się w sobotę, 22 maja od godz. 16:00 na błoniach Muzeum Regionalnego przy ul. Rodziny Hellwigów 11 w Bełchatowie. Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów, który tego dnia będzie obchodził swoje 2. urodziny, a współorganizatorem Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Warsztaty będą jedną z pierwszych imprez sportowych organizowanych w Bełchatowie od ponad roku. Celem organizacji tego wydarzenia jest promowanie dyscypliny sportowej nordic walking jako rekreacyjnej formy ruchowe, promocja zdrowego stylu życia oraz promowanie sportu i aktywności dla wszystkich środowisk w społeczeństwie. Warsztaty Nordic Walking Bełchatów „Chodź po zdrowie” nie są żadnego rodzaju formą rywalizacji.

W warsztatach udział weźmie Łukasz Witczuk, trener i zawodnik Luki Team Siedlce. Jest on Mistrzem Europy na dystansie 5 i 10 km, drużynowym Mistrzem Polski i Świata, a także Wicemistrzem Europy w sprincie 4×1000 metrów. Witczuk jest też instruktorem nordic walking, sędzią międzynarodowym, szkoleniowcem, wolontariuszem i organizatorem wielu imprez charytatywnych.

Zapisy są prowadzone do piątku, 21 maja do godz. 23:59 – TUTAJ. Nie będzie możliwość zapisania się do udziału w imprezie w dniu jej organizacji.

Harmonogram imprezy:

Dzień później w centrum Bełchatowa w zrewitalizowany parku na Placu Wolności odbędzie się wydarzenie o którym pisaliśmy w artykule pt. „Majówka na Wolności” już w niedzielę, 23 maja. W centrum Bełchatowa odbędą się występy muzyczne i taneczne„.