piątek, 21 czerwca 2024

„Majówka na Wolności” już w niedzielę, 23 maja. W centrum Bełchatowa odbędą się występy muzyczne i taneczne

Udostępnij

„Majówka na Wolności” pierwszą miejską imprezą od bardzo dawna

Już w najbliższą niedzielę, 23 maja w Bełchatowie wraca organizacja plenerowych imprez kulturalnych. Pod nazwą „Majówka na Wolności”, która jednocześnie nawiązuje do pierwszych, świątecznych dni maja, miejsca, gdzie odbędzie się wydarzenie i sytuacji pandemicznej, która w końcu zaczęła ustawać.

W centrum Bełchatowa na Placu Wolności wystąpi Miejska Orkiestra Dęta Bełchatów – Grocholice, a także miejscy stypendyści: Liliana Kopala, Władysław Gągała, Pola Gągała, Subito Band, A’vista oraz finalistka czwartej edycji The Voice Kids Tatiana Kopala. Więcej o występach tej ostatniej w telewizyjnym show dla dzieci pisaliśmy w artykule pt. „Młoda bełchatowianka wystąpiła w finale „The Voice Kids”. Jak się spisała?”

Początek wydarzenia pn. „Majówka na Wolności” zaplanowano na godz. 16:00. Wszystkie występy będzie można podziwiać na scenie plenerowej w zrewitalizowanym parku.

– Cieszę się bardzo, że przestrzeń miejska ponownie zacznie tętnić życiem. Możemy znów przebywać razem, ciesząc się wiosną i plenerem. Myślę, że wszyscy już za tym tęskniliśmy ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

Ciekawą akcję proponuje również Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, które współorganizuje wydarzenie pn. „Majówka na Wolności”. Placówka od poniedziałku, 17 maja organizuje próby do wspólnego tańca, którego finalną prezentację będzie można obserwować podczas niedzielnego pikniku. Próby odbywają się każdego dnia o godz. 12:00 aż do soboty, 22 maja na Placu Narutowicza w centrum miasta.

MCK w Bełchatowie zaprasza osoby w różnym wieku do tego, aby tanecznym krokiem wyjść z obostrzeń pandemicznych.

– MCK razem z mieszkańcami Bełchatowa pragnie przywołać energię i pozytywne nastawienie poprzez wspólny taniec ~ czytamy na oficjalnej stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie

Należy pamiętać, aby w trakcie imprezy zachowywać dystans co najmniej 1,5 metra pomiędzy sobą i dezynfekować ręce. Ponadto na terenie imprezy obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napojów.

https://www.facebook.com/MCKBelchatow/posts/5263200850417350

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P