Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala. Jest akt oskarżenia

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Zgierzu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-latkowi, który uciekł ze szpitala w Zgierzu. Mężczyzna oskarżony jest o sprowadzenie niebezpieczeństwa utraty zdrowia na wiele osób, ponieważ uciekając ze szpitala, miał świadomość bycia zakażonym koronawirusem.

Uciekł ze szpitala jednoimiennego

Dramatyczna scena rozegrała się w marcu, zaledwie kilkanaście dni po ogłoszeniu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Do szpitala jednoimiennego w Zgierzu został z Sieradza przywieziony transportem medycznym 54-letni mężczyzna.

Wcześniej przebywał w Niemczech. Trafił tam do szpitala, ale testy nie potwierdziły zakażenia, więc przyjechał do Polski. Gdy dojechał do Sieradza, jego stan się gwałtownie pogorszył. Dlatego z podejrzeniem zachorowania na Sars-Cov-2 został odwieziony do Zgierza.

Mężczyzna po tym, jak znane już były wyniki jego testów, wykorzystując chwilę nieuwagi uciekł ze szpitala przez otwarte okno.

Akt oskarżenia i dodatkowa kara

Mężczyzna w Zgierzu wsiadł do autobusu miejskiego i przyjechał do Łodzi. Po krótkich poszukiwaniach został zatrzymany przez policjantów w mieszkaniu w jednej z kamienic przy Narutowicza w Łodzi. Stąd został odwieziony do specjalnego aresztu dla osób wymagających izolacji ze względu na zakażenie koronawirusem.

Prokuratura oskarża mężczyznę o spowodowanie zagrożenia zarażeniem wielu osób. Chodzi tu przede wszystkim o pasażerów, którzy podróżowali autobusem miejskim w Zgierzu i Łodzi.

Mężczyzna, choć wiedział, że jest zakażony, podróżował autobusem miejskim. W ten sposób świadomie naraził życie i zdrowie wielu innych osób. KRZYSZTOF KOPANIA, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

Zarzut, które prokuratura postawiła mężczyźnie, zagrożone są karą do ośmiu lat więzienia. Mężczyzna uciekł ze szpitala prawdopodobnie ze strachu. Nie przed chorobą, a więzieniem. Okazało się, że od 10 lat był poszukiwany listem gończym za przestępstwo sprzed lat, za które sąd wymierzył mu karę 18 miesięcy więzienia.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.