czwartek, 18 kwietnia 2024

Zabójstwo w Tomaszowie Mazowieckim. Ciało kobiety na klatce schodowej. Miała kilkadziesiąt ran

Udostępnij

Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo w Tomaszowie Mazowieckim. Ciało kobiety porzucono na klatce schodowej w budynku przy ulicy Jerozolimskiej. Kobieta miała kilkadziesiąt ran zadanych prawdopodobnie nożem. Podejrzanego o tę okrutną zbrodnię zatrzymano 3 godziny później.

Zabójstwo w Tomaszowie Mazowieckim

Do zabójstwa w centrum Tomaszowa Mazowieckiego doszło w czwartek, 15 lutego. Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Jerozolimskiej około godziny 5.30 rano powiadomili służby, że na schodach leży kobieta. Okaleczone ciało sprawca zostawił tuż przy wejściu do budynku. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon. Kobiecie zadano 20 ciosów ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem.

Na miejscu śledczy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności procesowe m.in. ustalili świadków, przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Przy wykorzystaniu monitoringu miejskiego wytypowali sprawcę, którym okazał się mężczyzna spoza kręgu mieszkańców kamienicy – informuje asp. sztab. Aleksandra Cieślak z KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

Nieoficjalnie wiadomo, że 38-letnia ofiara była obywatelką Ukrainy. W kamienicy mieszkała razem z innymi osobami tego samego pochodzenia. Śledczy nie mają wątpliwości, że sprawcą zabójstwa jest 48-letni zatrzymany w tej sprawie mężczyzna. W piątek, 16 lutego, usłyszał w prokuraturze zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prokurator skierował do sądu wniosek o aresztowanie mężczyzny tymczasowo na 3 miesiące.

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo w Tomaszowie Mazowieckim może usłyszeć przed sądem karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Ciało 38-letniej Ukrainki zostało zabezpieczone. Sekcja zwłok pozwoli ustalić przyczynę śmierci kobiety.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości