piątek, 21 czerwca 2024

Nowy komendant KWP w Łodzi. Kim jest insp. Mariusz Krzystyniak?

Udostępnij

Nowy komendant KWP w Łodzi – insp. Mariusz Krzystyniak – oficjalnie objął funkcję w piątek, 9 lutego. W komendzie przy Lutomierskiej odbyło się uroczyste wprowadzenie oraz przywitanie ze sztandarem nowego szefa. Kim jest nowy wojewódzki komendant? Dzień wcześniej pracował w komendzie w Katowicach.

Nowy komendant KWP w Łodzi

Insp. Mariusz Krzystyniak ma 52 lata. Służbę w policji pełni od 1991 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a także Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Nowy komendant KPW w Łodzi ukończył również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Humanitas z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Gdy w 1991 roku wstąpił w szeregi policji, służbę pełnił w Bytomiu w pionie prewencji, a następnie w pionie kryminalnym. W 2023 roku awansował do Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, gdzie zajmował stanowiska specjalisty oraz eksperta. Następnie objął stanowiska kierownicze.

Od około 8 lat współkierował śląskim garnizonem jako zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, a od 13 stycznia do 2 lutego pełnił obowiązki komendanta KWP w Katowicach. W czwartek (8 lutego) odbyło się uroczyste pożegnanie, a następnego dnia powitanie w nowej komendzie i nowym mieście.

Nowy komendant wojewodzki policji w lodzi

Przypominamy, że 12 stycznia minister spraw wewnętrznych i administracji odwołał ze stanowiska komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina. To jego miejsce zajął insp. Mariusz Krzystyniak.

Nowy komendant wojewodzki policji w lodzi 2

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P