czwartek, 20 czerwca 2024

Remont Legionów i Zachodniej w Łodzi. Tramwaje wracają na trasę

Udostępnij

Urząd Miasta Łodzi zapowiedział, że wracają tramwaje na ul. Zachodnią i al. Kościuszki. Z kolei remont Legionów dobiega końca i za kilka tygodni drogowcy mają być gotowi, by dopuścić tę ulicę do ruchu.

Remont Legionów dobiega końca?

O ulicy Legionów usłyszała cała Polska. Najpierw za sprawą zabetonowanego samochodu, następnie gejzera, który był efektem awarii wodociągowej podczas remontu. Do Łodzi i na ulicę Legionów przyjeżdżali nie tylko dziennikarze relacjonować tamte wydarzenia, ale przede wszystkim turyści, którzy podczas wizyty w Łodzi nalegali na odwiedzenie tej słynnej ulicy. Prawdopodobnie jednak, nie takiej promocji miasta chcieliby mieszkańcy, ale niewykluczone, że te wydarzenia wywarły presję na wykonawców remontu Legionów.

W piątek (9 lutego) łódzcy urzędnicy ogłosili, że zgodnie z tym, co mówi wykonawca – tramwaje na ulicę Legionów mają wrócić w marcu, a więc ulica za kilka tygodni zostanie dopuszczona do ruchu. Najpierw przejadą tramwaje, a z końcem marca samochody.

Remont Legionów był kompleksowy. Zmodernizowane zostały: wodociągi, kanalizacja, sieć gazowa i elektroenergetyczna, sieci telekomunikacyjne, oświetlenie miejskie na słupach i na elewacjach. Wymienione zostało torowisko, ułożono nową nawierzchnię na ulicy, poszerzono chodniki. Na Legionów ma być też więcej zieleni.

Remont legionów w łodzi.

Tramwaje na Zachodniej

Na tę wiadomość pasażerowie miejskiej komunikacji w Łodzi czekali od 29 stycznia, kiedy wstrzymane zostało kursowanie MPK w tym miejscu. W poniedziałek (12 lutego) wracają tramwaje na ulicę Zachodnią i al. Kościuszki. Z kolei na nowym torowisku na ulicy Legionów rozpoczną się jazdy testowe przed wznowieniem ruchu tramwajowego.

Prace, które trwały przez ostatnie dwa tygodnie na skrzyżowaniu ulic Legionów/Zachodniej to ostatnie przygotowania do przywrócenia na trasy linii tramwajowych wiodących ul. Legionów. Podczas ferii na skrzyżowaniu ul. Zachodniej z ul. Legionów wykonawca realizował roboty związane z łączeniem torów, montaż sieci trakcyjnej i rozbudowę przystanków – powiedziała podczas konferencji prasowej w piątek (9 lutego) Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w łodzi.

Zanim tramwaje wrócą na Zachodnią, łodzianie będą mogli zobaczyć charakterystyczny zielony wagon pomiarowy MPK. To maszyna, która przetestuje nowy odcinek w okolicach skrzyżowania z przebudowywaną ul. Legionów. Zielony wagon przejedzie w weekend po nowych torach. Szczegółowo sprawdzane będą: wysokość, na jakiej została zawieszona nowa sieć trakcyjna, napięcie i współpracy z siecią pantograf.

Remont legionów w łodzi.

Niższy czynsz przez remont Legionów

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, zapowiedziała, że z powodu przedłużających się remontów łódzkich ulic, przedsiębiorcy wynajmujący od gminy lokale mogą liczyć na 99-procentową ulgę w czynszu. Te zapowiedzi dotyczą także remontu Legionów. I w tym przypadku 1 procent czynszu zapłacą przedsiębiorcy, którzy prowadzą biznes na odcinku od pl. Wolności do ul. Żeligowskiego.

Wprowadzone ulgi dotyczą także przedsiębiorców przy ulicy Wojska Polskiego, Przybyszewskiego, Cmentarnej, Nowomiejskiej i placu Wolności.

Remont Legionów miał zakończyć się w grudniu 2023 roku.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
What do aliquam sed fringilla. Uncategorized – branding factory.