piątek, 14 czerwca 2024

Za kilka dni rozpoczyna się remont ulicy Kwiatowej. Kierowców czekają niemałe utrudnienia

Udostępnij

Rusza ważna przebudowa ulicy Kwiatowej w Bełchatowie

Zapowiadany od dłuższego czasu remont ulicy Kwiatowej w centrum Bełchatowa na odcinku od ronda gen. Józefa Wybickiego do skrzyżowania z ulicą 1 Maja rozpocznie się w poniedziałek, 17 maja.

W naszym artykule pt. „W kwietniu rusza remont ulicy Kwiatowej” pisaliśmy o tym, że prace drogowe ruszą nieco wcześniej, ale ostatecznie okazało się, że rozpoczną się one w połowie maja.

Jak zapowiadano już wcześniej, prace będą odbywać się etapowo. Pierwsze dwa miesiące ma potrwać wykonanie instalacji deszczowej, wodnej i sanitarnej, a także sieci ciepłowniczej, wodociągowej i elektroenergetycznej.

Kiedy firma Sanel, która przeprowadzi remont, zakończy ten etap, przejdzie do robót drogowych z prawdziwego zdarzenia. Zostanie utwardzone podłoże, położona nawierzchnia drogi, a także będzie wybudowany chodnik, ścieżka rowerowa i nowe oświetlenie. W planie jest też przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kwiatowej i 1 Maja. Nowo powstały prawoskręt z ul. Kwiatowej w kierunku Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie będzie miał na celu zwiększyć przepustowość.

– Zmieni się ona nie do poznania, ale nie od razu. Chodzi o to, by uciążliwości związane z przebudową były jak najmniej i jak najkrócej odczuwane przez kierowców i mieszkańców osiedli Wolność i 1000-lecia ~ Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa

Magistrat zakończenie prac drogowych w tym miejscu przewiduje na 2022 rok, ale trwają działania, które mają na celu zakończenie remontu w ciągu najbliższych miesięcy tak, aby tą drogą mogły znów poruszać się pojazdy, motocykle, piesi, a także rowerzyści.

W czasie przebudowy należy liczyć się ze sporymi zmianami w organizacji ruchu. Szczegóły można zobaczyć na mapce na końcu artykułu. Warto też wejść na stronę internetową Bełchatowa lub Miejskiego Zakładu Komunikacji, bo kursy MZK również ulegną modyfikacji.

Koszt przebudowy odcinka ulicy Kwiatowej wynosi 5,5 miliona złotych. Blisko 3,5 miliona złotych miasto Bełchatów pozyskało z rządowych środków Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponadto magistrat porozumiał się ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie ws. podziału środków finansowych na tę inwestycję. Miasto otrzymało również wsparcie finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych.

Kwiatowej

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Terapia tlenem hiperbarycznym stymuluje fibroblasty – komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Kapsułki twarde : produkcja suplementów diety – ioc.