sobota, 18 maja 2024

Przepisy dotyczące transportu zwłok z zagranicy

Udostępnij

Dziś mnóstwo osób wyjeżdża za granicę w celu znalezienia atrakcyjnej oraz dobrze płatnej pracy. Niestety, wiele z nich już nigdy nie wraca do kraju, bowiem wskutek choroby czy tragicznego wypadku śmierć przychodzi na obczyźnie. Pogrążona w żałobie rodzina pragnie zazwyczaj sprowadzić zwłoki do kraju i pochować zmarłego w rodzinnych stronach.

Śmierć za granicą a pozwolenie na przewóz zwłok

Tymczasem międzynarodowy transport zwłok jest bardzo trudnym zadaniem. Wymaga uzyskania pozwolenia, o które może ubiegać się tylko uprawniona osoba. W celu otrzymania pozwolenia trzeba należy złożyć wniosek w odpowiednim urzędzie zawierający dane zmarłego. Oprócz danych personalnych musi on także zawierać określenie punktu początkowego oraz końcowego przewozu zwłok oraz rodzaj środka transportu. W dokumencie tym musi także być podana przyczyna zgonu.

Ubiegając się o sprowadzenie zwłok z zagranicy trzeba także posiadać akt stanu cywilnego zmarłego oraz akt urodzenia. Wszystkie te dokumenty muszą być złożone w formacie międzynarodowym.

Międzynarodowy transport zwłok – przepisy

Transport zwłok może odbyć się tylko z zachowaniem obowiązujących przepisów. Wymaga on zawsze zachowania odpowiednich warunków. Środek przeznaczony do transportu zmarłego musi być odpowiednio oznakowany.

Ważne jest, aby kabina kierowcy była odizolowana od tej części, w której znajduje się ciało zmarłego. Trumna powinna być stabilnie przytwierdzona oraz odpowiednio zabezpieczona przed ewentualnym przesuwaniem się. Podłoga w samochodzie musi być przystosowana do łatwego odkażania, a środki dezynfekcyjne muszą znajdować się w pojeździe.

Transport ciała to bardzo trudne zadanie, a zwłaszcza wówczas, gdy w grę wchodzi duża odległość. Na szczęście dziś zakłady pogrzebowe służą wsparciem o każdej porze dnia i nocy. Przedsiębiorstwo pogrzebowe Jakubisiak. potrafi zawsze skutecznie pomóc oraz służy cenną radą.

Transport zwłok z zagranicy – usługi na wysokim poziomie

Usługi z zakresu transportu zwłok z odległych części świata są świadczone na bardzo wysokim poziomie. Doświadczeni oraz kompetentni pracownicy zajmują się załatwieniem wszystkich niezbędnych formalności. Potrafią oni ograniczyć do minimum udział rodziny pogrążonej w żałobie w załatwianiu spraw związanych z przewozem ciała.

Troska o każdego klienta stanowi fundamentalną dewizę wszystkich pracowników. Potrafią oni udzielić pełnego wsparcia oraz służyć cenną radą w każdej kwestii związanej z transportem zmarłych z zagranicy.

Międzynarodowy transport zwłok wymaga formalnego porozumienia się z urzędami innych krajów na poziomie administracyjnym, zatem firma pogrzebowa bierze na siebie pełną odpowiedzialność za pomyślne przeprowadzenie wszystkich procedur.

Zorganizowana przez profesjonalną firmę ceremonia pogrzebowa potrafi zawsze w pełni odzwierciedlić głębokie uczucia całej rodziny wobec zmarłego oraz okazać szacunek i pamięć, która na zawsze pozostanie głęboko w ich sercach.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości