czwartek, 20 czerwca 2024

Matka żywcem zakopała córkę. Usłyszała wyrok sądu

Udostępnij

Sąd Okręgowy w Łodzi we wtorek, 8 września, skazał 38-latkę oskarżoną o zabójstwo noworodka i zakopanie ciała w lesie. Zarówno cały proces jak i uzasadnienie wyroku były niejawne. Zwłoki noworodka odkryto w lesie w Zgierzu 10 kwietnia ubiegłego roku. Dziewczynka była w foliowym w worku, a gdy matka ją zakopywała, jeszcze żyła.

Zwłoki noworodka w lesie

10 kwietnia policjanci ze Zgierza przesłuchiwali kobietę w sprawie nabywania środków poronnych. Nie była ona w stanie logicznie wyjaśnić czy i kiedy nabywała tego typu środki, a także jak zakończyła się jej ciąża. Po badaniach w szpitalu okazało się, że poród nastąpił dzień wcześniej, a zwłoki noworodka zostało zakopane w lesie. W pobliżu miejsca zamieszkania 38-latki.

Kobieta mieszkała wspólnie z rodzicami. Była w związku z mężczyzną, gdy jednak dowiedziała się o ciąży, zaczęła unikać swojego partnera, nie odbierała od niego telefonów, nie odpowiadała też na wiadomości. Nie poinformowała go, że spodziewa się dziecka. Przez cały czas ukrywała ciążę oraz nie korzystała też z opieki medycznej.

W dniu porodu przebywała w domu. Rodzicom powiedziała, że źle się czuje. Córkę urodziła w łazience. Dziewczynka dawała oznaki życia, było wyczuwalne jej tętno.

Więzienie za zabójstwo córki

Następnie, kobieta udała się do kuchni, tam odcięła pępowinę, po czym umieściła dziecko w foliowej torbie na odpady. Poszła do lasu nieopodal domu, gdzie wykopała szpadlem niewielki dołek w ziemi. Włożyła do niego worek z ciałem, przysypując go ziemią.

Wyniki sekcji zwłok i przeprowadzone badania potwierdziły, że dziewczynka urodziła się żywa, oddychała po urodzeniu i była zdolna do rozwoju.

Prokuratura przedstawiła kobiecie zarzut zabójstwa noworodka i aresztowała ją. We wtorek, 8 września, za zamkniętymi drzwiami zakończył się proces kobiety. Za zabójstwo noworodka i zakopanie ciała w lesie 38-latka spędzi 14 lat w więzieniu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Projects – branding factory.