Jeden tunel w Łodzi połączy główne przystanki kolejowe w Łodzi, a wybudowanie drugiego tunelu właśnie ogłosiła spółka Centralny Port Komunikacyjny. CPK chce wydać miliony w Łodzi. W planach spółki jest budowa nowego dalekobieżnego tunelu, równoległego do obecnie budowanego.

Kolejowy tunel w Łodzi

Jeden tunel w Łodzi budują PKP PLK. Tunel ma być poprowadzony do dworca Łódź Fabryczna i połączyć inne łódzkie stacje kolejowe.

Eksperci CPK z kolei zakładają budowę tunelu od dworca Łódź Fabryczna, przebiegającego pod centrum miasta i dworcem Łódź Kaliska, a następnie pod ul. Karolewską i Bratysławską na południowo-wschodnim skraju osiedla Retkinia. Zakończenie tunelu planowane jest w pobliżu linii kolejowej nr 14 na odcinku Łódź Kaliska—Lublinek.

To oznacza, że w Łodzi powstanie drugi tunel, biegnący równolegle to tego obecnie budowanego.

Przygotowania do tej inwestycji są zaawansowane. W ciągu najbliższych dni zaczniemy bardzo ważny etap, o którym będziemy informować. Dzięki temu dworzec Łódź Fabryczna będzie tętnił życiem. zapowiada KONRAD MAJSZYK, rzecznik CPK

Koszty tej inwestycji szacowane są na miliardy złotych. Nie są jeszcze znane szczegóły prac, trudno powiedzieć także, czy one w ogóle są realne.