Region bełchatowski w dwóch miejscach ma już punkt szczepień powszechnych

Na terenie powiatu bełchatowskiego docelowo zaplanowano powstanie czterech punktów szczepień powszechnych. Więcej o tym pomyśle pisaliśmy w artykule pt. „Wykonają ponad 1000 szczepień dziennie w czterech nowych punktach powiatu. Jest wstępna akceptacja NFZ”.

I w końcu po kilku tygodniach załatwiania wszelkich formalności stało się! Punkty szczepień powszechnych zaczęły już swoje funkcjonowanie.

Pierwszy z nich działa na terenie gminy Bełchatów w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzelowie, gdzie całą akcją nadzoruje Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi, a na miejscu logistycznie pomagają strażacy z gminnych jednostek OSP oraz pracownicy Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzelowie, gdzie odbywają się szczepienia.

Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Dobrzelowie będzie funkcjonować przez sześć dni w tygodniu od wtorku do piątku w godz. 16:00 – 21:00 i w weekendy w godz. 10:00 – 15:00 i 16:00 – 21:00. Dziennie planowane jest wykonanie w tym punkcie 250 szczepień, a w sobotę i niedzielę może być zaszczepionych nawet do 400 osób każdego dnia. Ważne jest też to, że godziny przeprowadzania szczepień nie kolidują z pracą placówki szkolno-przedszkolnej.

Pierwszego dnia szczepień, w czwartek 6 maja na miejscu pojawiła się Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski oraz sekretarz urzędu gminy Bełchatów Małgorzata Filipek i Damian Marczewski wicewójt gminy Bełchatów

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4229100297135034&id=452858958092539

Drugi punkt szczepień powszechnych w Bełchatowie zlokalizowano w siedzibie Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków 6 na osiedlu Przytorze. O powstaniu punktu szczepień w tym miejscu pisaliśmy w artykule pt. „Pierwszy punkt szczepień powszechnych powstał w siedzibie Cafe Senior Raj”.

– Wybierając miejsce na punkt braliśmy pod uwagę, aby było one dogodne zarówno dla seniorów, jak i osób niepełnosprawnych. W pobliżu są przystanki autobusowe będzie więc łatwo do niego dotrzeć ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

We wtorek, 4 maja wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański zorganizował spotkanie inaugurujące prowadzenie szczepień w tym miejscu. Wzięła w nim udział także Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, która podziękowała wiceprezydentowi miasta za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.

Ten punkt szczepień powszechnych będzie funkcjonował przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00 – 20:00.

– Szczególne słowa podziękowania kieruję w stronę operatora medycznego punktu, którym jest Przychodnia Specjalistyczna INSULA. Należy podkreślić państwa gotowość i chęć współpracy w tak dynamicznych i szczególnie wrażliwych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnych procedur ~ Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski

Bełchatowski magistrat poinformuje na bieżąco o terminie rozpoczęcia szczepień w siedzibie Cafe Senior Raj. Aby ułatwić funkcjonowanie przed przyjściem na szczepienie należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19. To pozwoli na sprawniejsze przeprowadzenie szczepień i nie wypełniani tych formalności na miejscu.

https://www.facebook.com/belchatow/posts/5844944728902324

Od poniedziałku, 10 maja nie obowiązują już zapisy pod względem roczników, a na szczepienie przeciw COVID-19 mogą zgłaszać się wszyscy chętni. Pozostałe dwa punkty szczepień w Bełchatowie i Zelowie są również gotowe do rozpoczęcia akcji.

Zapisywać można się pod numerem telefonu 989 lub na stronie pacjent.gov.pl za pomocą Internetowego Konta Pacjenta, gdzie wybiera się dany punkt szczepień.