wtorek, 21 maja 2024

Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Dobrzelowie i Bełchatowie już funkcjonuje

Udostępnij

Region bełchatowski w dwóch miejscach ma już punkt szczepień powszechnych

Na terenie powiatu bełchatowskiego docelowo zaplanowano powstanie czterech punktów szczepień powszechnych. Więcej o tym pomyśle pisaliśmy w artykule pt. „Wykonają ponad 1000 szczepień dziennie w czterech nowych punktach powiatu. Jest wstępna akceptacja NFZ”.

I w końcu po kilku tygodniach załatwiania wszelkich formalności stało się! Punkty szczepień powszechnych zaczęły już swoje funkcjonowanie.

Pierwszy z nich działa na terenie gminy Bełchatów w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzelowie, gdzie całą akcją nadzoruje Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi, a na miejscu logistycznie pomagają strażacy z gminnych jednostek OSP oraz pracownicy Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzelowie, gdzie odbywają się szczepienia.

Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Dobrzelowie będzie funkcjonować przez sześć dni w tygodniu od wtorku do piątku w godz. 16:00 – 21:00 i w weekendy w godz. 10:00 – 15:00 i 16:00 – 21:00. Dziennie planowane jest wykonanie w tym punkcie 250 szczepień, a w sobotę i niedzielę może być zaszczepionych nawet do 400 osób każdego dnia. Ważne jest też to, że godziny przeprowadzania szczepień nie kolidują z pracą placówki szkolno-przedszkolnej.

Pierwszego dnia szczepień, w czwartek 6 maja na miejscu pojawiła się Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski oraz sekretarz urzędu gminy Bełchatów Małgorzata Filipek i Damian Marczewski wicewójt gminy Bełchatów

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4229100297135034&id=452858958092539

Drugi punkt szczepień powszechnych w Bełchatowie zlokalizowano w siedzibie Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków 6 na osiedlu Przytorze. O powstaniu punktu szczepień w tym miejscu pisaliśmy w artykule pt. „Pierwszy punkt szczepień powszechnych powstał w siedzibie Cafe Senior Raj”.

– Wybierając miejsce na punkt braliśmy pod uwagę, aby było one dogodne zarówno dla seniorów, jak i osób niepełnosprawnych. W pobliżu są przystanki autobusowe będzie więc łatwo do niego dotrzeć ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

We wtorek, 4 maja wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański zorganizował spotkanie inaugurujące prowadzenie szczepień w tym miejscu. Wzięła w nim udział także Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, która podziękowała wiceprezydentowi miasta za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.

Ten punkt szczepień powszechnych będzie funkcjonował przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00 – 20:00.

– Szczególne słowa podziękowania kieruję w stronę operatora medycznego punktu, którym jest Przychodnia Specjalistyczna INSULA. Należy podkreślić państwa gotowość i chęć współpracy w tak dynamicznych i szczególnie wrażliwych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnych procedur ~ Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski

Bełchatowski magistrat poinformuje na bieżąco o terminie rozpoczęcia szczepień w siedzibie Cafe Senior Raj. Aby ułatwić funkcjonowanie przed przyjściem na szczepienie należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19. To pozwoli na sprawniejsze przeprowadzenie szczepień i nie wypełniani tych formalności na miejscu.

https://www.facebook.com/belchatow/posts/5844944728902324

Od poniedziałku, 10 maja nie obowiązują już zapisy pod względem roczników, a na szczepienie przeciw COVID-19 mogą zgłaszać się wszyscy chętni. Pozostałe dwa punkty szczepień w Bełchatowie i Zelowie są również gotowe do rozpoczęcia akcji.

Zapisywać można się pod numerem telefonu 989 lub na stronie pacjent.gov.pl za pomocą Internetowego Konta Pacjenta, gdzie wybiera się dany punkt szczepień.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości