niedziela, 19 maja 2024

SP nr 12 w Bełchatowie dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Ulgi”. Na czym ona polega?

Udostępnij

Tydzień bez prac domowych, odpowiedzi, kartkówek i sprawdzianów organizuje SP nr 12 w Bełchatowie

SP nr 12 w Bełchatowie zdecydowała się na wzięcie udziału w ogólnopolskim projekcie pn. „Tydzień Ulgi”. Jak informuje organizator Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego ma on na celu brak organizacji jakichkolwiek odpowiedzi na ocenę, prac domowych, kartkówek,  sprawdzianów w tygodniu od 17 do 24 maja dla uczniów.

– Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek – podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych ~ Aleksandra Gruszka-Gosiewska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Akcja ta jest uzasadniona tym, że powrót do szkoły dla dzieci jest jednocześnie dużą radością, ale też i lękiem związanym z ponownym nawiązaniem relacji. Specjaliści z Uniwersytetu Jagiellońskiego uważają, że „Tydzień Ulgi” pomoże uczniom w powrocie z nauki zdalnej do stacjonarnej.

SP nr 12 w Bełchatowie im. Kornela Makuszyńskiego to na razie jedyna placówka, która zdecydowała się na taki krok. W całej Polsce do akcji dołączyło już około 300 szkół.

– Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek ~ Aleksandra Gruszka-Gosiewska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Przypomnijmy, że w związku z luzowaniem obostrzeń z powodu panującej pandemii COVID-19 uczniowie klas 1-3 wrócili do szkół już od 4 maja. Z kolei od 15 maja na zajęcia hybrydowe przejdą dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych i młodzież z klas 1-4 szkół ponadpodstawowych. Od 29 maja przewidziano powrót wszystkich uczniów każdej ze szkół do zajęć w trybie stacjonarnym.

TUTAJ można odsłuchać konferencji prasowej na temat tej akcji z udziałem: prof. Aleksandry Gruszka-Gosiewskiej, prof. Magdaleny Śmiei z Pracowni Emocji i Motywacji w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Małgorzaty Turczyk z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Julii Malik, maturzystki z III Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, a także przewodniczącej Młodzieżowej Rady Krakowa.

SP nr 12 w Bełchatowie przypomina o tej akcji w mediach społecznościowych.

https://www.facebook.com/Kornelowcy/posts/4053400131382888

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości