sobota, 18 maja 2024

Worek medali Knock-Out Team Bełchatów w ogólnopolskim turnieju

Udostępnij

22 młodych przedstawicieli Knock-Out Team Bełchatów startowali w XI edycji ogólnopolskiego turnieju w Piasecznie. Młodzi taekwondziści zdobyli aż 18 medali, a klub z Bełchatowa swoich przedstawicieli miał w każdej z kategorii wiekowych.

Wojownicy Knock-Out Team wywalczyli 18 medali

XI edycja ogólnopolskiego turnieju w Piasecznie mimo panujących obostrzeń odbyła się w całkowitym reżimie sanitarnym. Do Piaseczna udała się grupa 320 zawodników z całej Polski, z czego 22 osoby z Bełchatowa w składzie: Celina Skóra, Mia Włodarczyk, Anna Stencel, Nela Czechowska, Igor Namięta, Mateusz Łopata, Mateusz Olszewski, Nikodem Wojtala, Bartosz Jurczyk, Filip Czechowski, Szymon Zatorski, Jakub Tłoczek, Mikołaj Kamiński, Jonasz Gortat, Marcel Adasiewicz, Natan Dziankowski, Nadia Pryzdacz, Beata Bartos, Antoni Jaguszewski, Maciej Szymczyk, Jakub Poteralski oraz Dominika Szymczyk.

W tej ekipie znalazło się 9 debiutantów, którzy nie mieli więcej niż 9 lat. Co ciekawe zawodnicy Knock-Out Team startowali w każdej z kategorii wiekowych: dzieci młodszych, dzieci starszych, kadetów młodszych i kadetów starszych.

Bełchatowianie walki stoczyli w konkurencjach: SoftStick, PointFighting oraz LightConatct. Na swoje konto zapisali 18 medali, z czego 1 był złoty, 7 srebrnych i 10 brązowych.

Podopieczni trenera Krystiana Gortata zaliczyli dobre występy. Było kilka okazji do zdobycia jeszcze lepszych wyników szczególnie w finałach, gdzie dwa razy o złoto walczył Jonasz Gortat w PointFighting w kategorii wagowej do 63 i do 69 kg, dwa razy Natan Dziankowski w kategorii wagowej do 57 kg w PointFighting oraz w LightContact, dwa razy Beata Bartos w PointFighting, raz Marcel Adasiewicz w kategorii wagowej do 42 kg w PointFighting i raz Nela Czechowska w kategorii wagowej do 42 kg w PointFighting.

https://www.facebook.com/KnockoutTaekwondo/posts/148429670546352

W tych ośmiu próbach walki o złoto tylko raz ekipa Knock-Out Team cieszyła się z wygranej. W dwóch przypadkach tylko dwa punkty dzieliły młodych taekwondzistów z Bełchatowa od złotego krążka.

– Jest to porządna lekcja dla naszych zawodników ~ Krystian Gortat, trener i założyciel Knock-Out Team Bełchatów

Liczba uczestników była na tyle duża, że każda kategoria była bardzo mocno obsadzona.

– Pochwalić należy cały zespół. Za charakter, waleczność i wspólne wsparcie. Z tą drużyną, każdy wyjazd to przyjemność, bo zgranie i wzajemny szacunek jest niekiedy ważniejszy od osiągniętych tytułów. I to nas cieszy. Doping kolegów przy macie, pomoc w rozgrzewce czy piątka po każdym pojedynku daje dodatkową motywację. Pamiętajmy, że wynik wynikiem, ale team jest najważniejszy ~ Krystian Gortat, trener i założyciel Knock-Out Team Bełchatów

W tym samym terminie, gdy odbywały się zawody w Piasecznie, trener Gortat brał udział w zgrupowaniu kadry Polski formuł LightContact i PointFighting seniorów. W Węgrowie miało miejsce ostatnie spotkanie przed Mistrzostwami Polski, w których trakcie zostanie wybrany skład reprezentacji na sezon 2021/2022.

A już w kwietniu w terminie od 23 do 25 odbędą się Mistrzostwa Polski juniorów w formule PointFighting, a także seniorów i mastersów w formułach PointFighting, a także LightContact.

Z kolei w dniach 24-24 kwietnia także w Zawierciu odbędzie się Puchar Polski kadetów młodszych i starszych w formułach PointFighting i LightContact.

Więcej informacji o działaniach Knock-Out Team Bełchatów można uzyskać TUTAJ.

Przeczytaj także:

Dwa brązowe medale Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do

Piotr Niźnik wywalczył wyjazd na Mistrzostwa Europy do Rosji

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości