piątek, 14 czerwca 2024

Kierowca wjechał w grupę ludzi. Przyznał, że „jechał bardzo szybko”

Udostępnij

Przesłuchano kierowcę bmw, który wjechał w grupę ludzi w Złakowie Kościelnym pod Łowiczem. 25-latek przyznał, że jechał bardzo szybko. Dwie osoby nie żyją, trzecia walczy o życie. Bliscy proszą o oddawanie krwi dla niej.

Wjechał w grupę ludzi

We wtorek (5 stycznia) w miejscowości Złaków Kościelny kierujący samochodem bmw na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik i uderzył w grupę czterech osób. Piesi wracali z pogrzebu.

Na miejscu, mimo reanimacji, zmarło dwóch mężczyzn w wieku 64 i 47 lat. Do szpitala trafiły dwie kolejne osoby – dwóch mężczyzn w wieku 54 i 66 lat.

Rodzina i przyjaciele jednego z poszkodowanych proszą o oddawanie krwi. Mężczyzna został najciężej ranny i cały czas lekarze ze szpitala Kopernika w Łodzi walczą o jego życie. Oddając krew należy wskazać, że jest ona dla Pawła Gluby.

Przesłuchanie kierowcy

Kierowca został zatrzymany do dyspozycji prokuratury w Łowiczu. Był trzeźwy, pobrano krew do badań na zawartość innych środków odurzających.

Siła uderzenia była duża, że bez wątpienia kierowca jechał bardzo szybko. W środę (6 stycznia) po południu 25-latek formalnie przyznał się, potwierdził, że jechał bardzo szybko, ponieważ spieszył się na spotkanie że znajomymi. Mężczyzna twierdzi też, że inny pojazd zajechał mu drogę i dlatego odbił w lewą stronę.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna. Jakie są rzeczywiste koszty produkcji suplementów diety ?.