piątek, 14 czerwca 2024

Wioletta Czemiel-Grzybowska odwołana ze stanowiska prezesa zarządu PGE GiEK S.A.

Udostępnij

PGE GiEK S.A. będzie mieć nowego prezesa

W środę, 30 czerwca 2021 roku rada nadzorcza PGE GiEK S.A. zadecydowała o odwołaniu z funkcji prezesa zarządu spółki Wioletty Czemiel-Grzybowskiej. Tymczasowo pełniącym obowiązki prezesa zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. został Norbert Grudzień, dotychczasowy wiceprezes zarządu ds. wytwarzania i zarządzania majątkiem.

Była już prezes koncernu, swoje stanowisko zajmowała od kwietnia 2020 roku, czyli nieco ponad rok. Zastąpiła ona wówczas w pełnieniu tej funkcji Roberta Ostrowskiego, który został z końcem marca ubiegłego roku odwołany z fotela prezesa zarządu PGE GiEK S.A. wraz z wiceprezesem ds. wytwarzania Markiem Ciapałą, który obecnie jest wiceprezesem zarządu i dyrektorem technicznym Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Bełchatowie, a którego na stanowisku w PGE GiEK S.A. zastąpił Zbigniew Fałek, który swoją posadę utrzymuje aż do dziś.

Wioletta Czemiel-Grzybowska od 2007 roku była związana głównie z gazownictwem. Zajmowała ona stanowisko dyrektora Oddziału Zakładu Gazowniczego w Warszawie, a później aż do stycznia 2020 roku zasiadała w składzie zarządu Polskiego Spółki Gazownictwa. W czasie swojej 14-miesięcznej prezesury Wioletta Czemiel-Grzybowska dokonała szeregu zmian na wielu bardzo ważnych stanowiskach, a także przyszło jej być prezesem koncernu największej grupy energetycznej w Polsce w czasie kiedy to doszło w ostatnich miesiącach do poważnych awarii w Elektrowni Bełchatów.

Póki co nie wiadomo kto zostanie następcą na stanowisku prezesa zarządu PGE GiEK S.A. Ogłoszono już postępowanie kwalifikacyjne, które można znaleźć TUTAJ.

Głównie należy posiadać wykształcenie wyższe uzyskane również za granicami, które jest uznawane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, posiadać co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, lub świadczenia usług na podstawie innej umowy, lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek, a także posiadać minimum 3-letnie doświadczenia na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych, czy tych wynikających z prowadzenia własnej firmy.

Kandydować na prezesa zarządu PGE GiEK S.A. nie może osoba, która pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim, lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę, lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia, lub innej umowy o podobnym charakterze, nie może należeć do partii politycznej i do zakładowych związków zawodowych.

Wymagane dokumenty należy dostarczać w siedzibie spółki przy ulicy Węglowej 5 w Bełchatowie do pokoju nr 8 na parterze, gdzie mieści się kancelaria PGE GiEK S.A. od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00 do środy, 14 lipca do godz. 10:00. Ponadto zgłoszenia można również kierować za pośrednictwem poczty. Jeszcze tego samego dnia nastąpi otwarcie kopert ze zgłoszeniami, a w kolejnych dniach zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne z odpowiednimi kandydatami. Aktualnie w składzie zarządu PGE GiEK S.A. zasiadają:

  • Norbert Grudzień – p.o. prezesa zarządu;
  • Krzysztof Kuśmierowski – wiceprezes zarządu ds. operacyjnych;
  • Zbigniew Fałek – wiceprezes zarządu ds. inwestycji i ICT;
  • Zbigniew Kasztelewicz – wiceprezes zarządu ds. wydobycia;
  • Andrzej Kopertowski – wiceprezes zarządu.
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Digital marketing e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Surowce do produkcji suplementów diety.