piątek, 14 czerwca 2024

Kleszczowianin miał 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymały go pracownice ochrony w Rogowcu

Udostępnij

Nieodpowiedzialny kleszczowianin odpowie za jazdę na „podwójnym gazie”

W środę, 30 czerwca 2021 roku w środku dnia około godz. 14:00 do Posterunku Policji w Klukach wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym zatrzymanym przez obywateli przy ulicy Transportowej w miejscowości Rogowiec.

Na miejscu funkcjonariusze policji spotkali 52-letniego kierowcę pojazdu marki mercedes i pracowniczki ochrony jednej z miejscowych spółek, które obsługiwały szlaban. Powodem wezwania mundurowych było podejrzenie, że kleszczowianin jechał samochodem po spożyciu alkoholu.

Jak udało się ustalić policjantom, kierujący zatrzymał się przed opuszczonym szlabanem do rutynowej kontroli. Pracownice ochrony natychmiast zorientowały się, że coś jest nie tak, ponieważ był on bardzo nadpobudliwy, a także była wyczuwalna od niego woń alkoholu.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy mercedesa dało wynik prawie 3 promili alkoholu w organizmie.

52-letni kleszczowianin stracił prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna, której z pewnością nie uniknie.

– Policjanci dziękują za obywatelską postawę i reakcję w sytuacjach zagrożenia. Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji ~ informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla. Hiperbaria : gabinety tlenoterapii.