czwartek, 23 maja 2024

Wiadukt na Przybyszewskiego wybudowany od nowa. Miasto ogłosiło przetarg

Udostępnij

Wiadukt na Przybyszewskiego w Łodzi zostanie przebudowany, a w zasadzie niewiele zostanie ze starego wiaduktu. Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ogłosił przetarg na inwestycję. Wiadukt na Przybyszewskiego najpierw zostanie zburzony, a później wybudowany od nowa. Jego stan techniczny wyklucza remont.

Wiadukt na Przybyszewskiego wybudowany od nowa

Inwestycja będzie szeroka i kosztowna. Za około 164 miliony złotych miasto zakłada wyburzenie nitek wiaduktu etapami tak, by pociągi mogły bez problemy i zakłóceń poruszały się po torach pod wiaduktem. Podczas każdego etapu inwestycji czynna ma być co najmniej jedna jezdnia.

Wiadukt na Przybyszewskiego zostanie przebudowany zgodnie z projektem przygotowanym już kilka lat temu. Na obu jezdniach zostanie zwiększona widoczność, zmieni się też kształt skrzyżowania z łącznicą do ul. Niciarnianej oraz kilkusetmetrowego fragmentu samej ulicy. Między poszczególnymi nitkami powstaną prowadzące na dół schody, windy i pochylnie.

Inwestycja zakłada też wymianę torowiska i nawierzchni ulicy Przybyszewskiego między Placem Reymonta a Kilińskiego. Jednocześnie mają zostać wybudowane przystanki z podniesionymi peronami.

Zarząd Inwestycji Miejskiej w Łodzi na oferty firm zainteresowanych wykonaniem inwestycji czeka do 17 września. Prace mają rozpocząć się jak najszybciej, a zakończyć w maju 2023 roku.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości