sobota, 2 marca 2024

Nowy wiadukt na Rydza-Śmigłego gotowy. Ale na koniec prac jeszcze poczekamy

Udostępnij

Prace przy konstrukcji wiaduktu na Rydza-Śmigłego zostały zakończone. Robotnicy kończą też infrastrukturę podziemną. Zacznie się teraz układanie krawężników, montaż słupów trakcyjnych na nasypy wiaduktów. Po przebudowie powstaną dwa nowe wiadukty na Rydza-Śmigłego. Górą przechodzić będą piesi, a dołem pojadą autobusy i tramwaje.

Teraz przed wykonawcą liczne prace drogowe, budowa nowych nasypów do wiaduktu oraz budowa torowiska. W ostatnich dniach zostało wykonane palowanie. w ponad 40 lokalizacjach pod słupy trakcyjne dla tramwajów. RAFAŁ SZALA, kierownik budowy generalnego wykonawcy

Piesi nie będą musieli chodzić po schodach i pokonywać szerokiej jedni, aby skorzystać z komunikacji miejskiej. Zmienią to nowe wiadukty przy ul. Zbiorczej. Jeden z nich, ten na zachodniej jezdni, już powstał.

Przebudowa Rydza-Śmigłego jest częścią dużego projektu, który ma poprawić infrastrukturę tramwajową i drogową w południowej części miasta. Częścią tego projektu jest również przebudowa ul. Dąbrowskiego. W planach jest również przebudowa skrzyżowania Kilińskiego z Przybyszewskiego, ul. Przybyszewskiego i dalszą część al. Rydza-Śmigłego wraz z ul. Niższą i krancówkami tramwajowymi przy Śląskiej i dworcu Łódź Chojny.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości