piątek, 21 czerwca 2024

Burza z gradem w Łodzi. Ostrzeżenie IMGW

Udostępnij

Przed nami kolejny trudny dzień w pogodzie. Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców Łodzi i regionu łódzkiego o burzy z gradem. Niebezpiecznie może być we wtorek, 28 maja. Burza w Łodzi ma mieć siłę pierwszego stopnia.

Polska znajduje się w zasięgu płytkiego niżu, którego ośrodek w ciągu dnia przemieszczać się będzie od Dolnego Śląska i Wielkopolski nad północne Mazowsze i Mazury. W obrębie niżu znajdować się będzie pofalowany front chłodny, rozdzielający ciepłe i wilgotne powietrze z południa napływające na wschód od frontu, od chłodnego powietrza polarnego morskiego stopniowo napływającego nad zachodnią Polskę.

Burza w Łodzi z gradem i silnymi porywami

Napływająca masa powietrza, obecność niżu i pofalowanego frontu będzie przyczyną miejscami intensywnych zjawisk. Burze prognozowane są ma wschodzie, południu i w centrum Polski. Nad Łodzią niebo pociemniało wczesnym popołudniem. Spadł deszcz i było słychać grzmoty. Ale na tym może się nie zakończyć. IMGW wydało ostrzeżenie dla mieszkańców.

Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może padać także grad. Ostrzeżenie IMGW dla Łodzi i regionu obowiązuje do wieczora.


Burza w lodzi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P