piątek, 21 czerwca 2024

Do czego służy i co to jest bidet. Nowoczesna łazienka z bidetem

Udostępnij

Bidet pojawia się w męskich łazienkach publicznych. Czasem znajduje się też w luksusowych hotelach i apartamentach. Uznaje się go za dobro luksusowe, przywilej i duże udogodnienie dla panów. Czasami zastanawiamy się nad nim również przy urządzaniu prywatnej łazienki.

Jeżeli mamy do dyspozycji duży metraż i z łazienki na co dzień korzystać będzie mężczyzna, to warto jest go zamontować obok misy WC. Nie wszyscy jednak wiedzą, że bidet może służyć także kobietom do utrzymania wzmożonej higieny na co dzień.

Kiedy warto się na niego zdecydować?

Bidet to urządzenie sanitarne charakterystyczne dla łazienek męskich. Służy on do załatwiania potrzeb fizjologicznych przez panów, ale też do zachowania higieny po skorzystaniu z toalety przez panie. Przyda się więc w każdej łazience. Jego obecność w łazience szczególnie docenią kobiety w ciąży, a także te panie, które mają problemy z infekcjami intymnymi. Jest dobrym rozwiązaniem do łazienki dla osób z ograniczeniami ruchowymi i seniorów.

Dzięki bidetowi nie ma potrzeby kąpieli po każdym skorzystaniu z toalety. Wykorzystujemy go do podmywania, co przekłada się na łatwość utrzymania wzmożonej higieny. Dodatkowy komfort korzystania z bidetu możemy zapewnić podłączając ciepłą wodę dostarczoną przez kocioł elektryczny lub inne rodzaje podgrzewaczy wody.

Gdzie zamontować bidet?

Ze względu na jego przeznaczenie należy bidet umieścić w sąsiedztwie muszli WC. Powinno się między tymi dwoma elementami wyposażenia wnętrza zachować odpowiednią odległość, aby można było z nich wygodnie korzystać. Przyjmuje się, że odległość powinna wynosić minimum 20-40 cm.

Nie należy jednak sanitariów oddalać od siebie zbyt bardzo, ponieważ utrudni to korzystanie z nich w zalecany sposób. Z tego powodu najlepiej bidet i misę WC umieścić na jednej ścianie. Zachowujemy koniecznie harmonię stylizacji, więc wybieramy bidet i misę z tej samej kolekcji. Armatura także powinna być w tym samym wzorze i kolorze. Obok niech stanie szczotka do WC, a na ścianie zawiśnie uchwyt na papier toaletowy.

Aranżacja męskiej łazienki

Bidet wciąż stosunkowo rzadko pojawia się w kobiecych łazienkach. Dlatego skoncentrujmy się na jego wykorzystaniu w przestrzeni dla panów. Łazienka projektowana z myślą o mężczyznach będzie praktyczna oraz najczęściej w ciemniejszych kolorach. Dobrze sprawdzą się płytki w kolorze surowego betonu oraz płytki do łazienki w kolorze naturalnego drewna, z których jedne układamy na podłodze, drugie na ścianach.

Panowie częściej wybierają prysznic, w wersji nowoczesnej bez brodzika z ciekawa ścianką o czarnych profilach. Na jednej ze ścian ustawiamy misę WC i bidet, a na drugiej szafkę z blatem, pod którym ukryta jest też pralka. Na blacie montujemy prostokątną umywalkę oraz czarną sztorcową baterię. Całość uzupełniamy oświetleniem, dyskretnym w formie oczek podtynkowych i kinkietu nad lustrem.

Bidet jest dużym udogodnieniem, do którego już w pewnym stopniu przyzwyczaili się panowie. Paniom także ułatwia codzienną higienę, chociaż zdecydowanie rzadziej pojawia się w ich łazienkach. Jeżeli jednak metraż na to pozwala, warto jest zastanowić się nad bidetem w prywatnej łazience.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P