Koniec upałów i suchego powietrza. Burza w Łódzkiem jest niemal pewna. Synoptycy z IMGW ostrzegają mieszkańców zwłaszcza południowej części regionu łódzkiego. Przyczyną tej zmiany pogody w poniedziałek, 17 sierpnia, jest napływające nad Polskę coraz wilgotniejsze powietrze z południowego wschodu. Po południu i wieczorem chmury mogą przynosić ulewy, gradobicia i wichury. Na dodatek będzie nieprzyjemnie parno i duszno. A ciśnienie będzie dołować.

Burza w Łódzkiem

Burze możliwe są niemal w całej Polsce, ale najbardziej prawdopodobne w południowej połowie kraju. Swoim zasięgiem obejmą także południową część województwa łódzkiego. W tej części alerty pogodowe mają drugi stopień. 

Burze największą intensywność osiągną po południu w poniedziałek, 17 sierpnia. Będą wolno przemieszczać się na północ i północny wschód.

Wyładowaniom będą towarzyszyć opady deszczu do 20-30 mm, miejscami do 40 mm oraz porywy wiatru 80-90 km/h. Miejscami możliwy także grad nawet do 2 cm. Ostrzeżenie IMGW dla południowej części kraju obowiązuje do godzin porannych we wtorek. Wieczorem i w nocy należy uważać i lepiej nie planować spacerów.