wtorek, 21 maja 2024

Miasto Bełchatów zachęca do udziału w konkursie organizowanym dla dzieci oraz przez MON

Udostępnij

Do udziału w konkursie plastycznym pn. „Piękne są nasze barwy ojczyste” dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych zachęca bełchatowski magistrat z okazji zbliżającego się Święta Flagi Rzeczypospolitej oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z kolei Ministerstwo Obrony Narodowej z okazji Święta Niepodległości, które jest obchodzone 11 listopada wychodzi z inicjatywą konkursową dotycząca wykonania muralu pn. „Mur, ale historia Wojska Polskiego”.
Najmłodsi bełchatowianie w konkursie zapoznają się z wyglądem flagi Polski

Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska zachęca najmłodszych mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Piękne są nasze barwy ojczyste”, który będzie organizowany z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej, które już 2 maja, a także 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Taka inicjatywa ma na celu naukę patriotyzmu, a w szczególności patriotyzmu lokalnego, poszerzenie wiedzy o fladze Polski i narodowych barwach oraz promowanie i obchodzenie świąt narodowych.

Uczestnicy konkursu plastycznego pn. „Piękne są nasze barwy ojczyste” mają za zadanie wykonać pracę, która prezentować będzie flagę Polski w kontekście małej ojczyzny, czyli miasta Bełchatowa. Wykonane dzieło rodzice lub opiekunowie będą mieli za zadanie sfotografować i przesłać z wypełnionym formularzem (znajduje się TUTAJ lub na stronie belchatow.pl) na adres e-mail: konkurs@um.belchatow.pl. W imieniu uczestnika można złożyć jedno zgłoszenie.

Dziecięce starania zostaną ocenione przez komisję konkursową, która będzie sprawdzać zgodność z tematyką, oryginalność i kreatywność.

Czas na wysłanie prac w konkursie plastycznym jest do poniedziałku, 3 maja. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni nieco później, bo 14 maja. Każdy uczestnik otrzyma promocyjne gadżety z bełchatowskiego magistratu, a laureaci, którzy zajmą miejsca na podium, dostaną nagrody rzeczowe.
Konkursie
Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza konkurs na mural

Nieco starsi mogą wziąć udział w trudniejszym konkursie organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla organizacji pozarządowych. Nosi on nazwę „Mur, ale historia Wojska Polskiego”.

Celem jest wykonanie muralu, które będzie przedstawiał polskie wojska od okresu średniowiecza aż po współczesne czasy. Na murze mogą znajdować się podobizny różnych postaci lub można nawiązywać do historycznych wydarzeń, które wpłynęły na suwerenność, niepodległość i ukształtowanie Polski.

Z kolei w społeczności lokalnej można też nawiązywać za pomocą muralu do bohaterów i wydarzeń niepodległościowych ze swoich terenów lub do współczesnych żołnierzy polskiego wojska.

Konkursie

Konkurs daje możliwość zdobycia dofinansowania na działania patriotyczno-edukacyjne i mural. Ministerstwo Obrony Narodowej na realizację tych zadań przeznacza łącznie 1,5 miliona złotych.

Czas na składanie wniosków mija 30 kwietnia bieżącego roku. Zadanie będzie realizowane pomiędzy 21 czerwca, a 30 listopada 2021 roku. Więcej informacji o konkursie pn. „Mur, ale historia Wojska Polskiego” można uzyskać na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej, klikając w zakładkę aktualności.

Przeczytaj także:
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości