sobota, 18 maja 2024

Warsztaty dla sędziów piłkarskich z Łódzkiego. Bycie sędzią nie jest takie łatwe…

Udostępnij

Warsztaty-sedziowie-7
Warsztaty-sedziowie-6
Warsztaty-sedziowie-5
Warsztaty-sedziowie-4
Warsztaty-sedziowie-3
Warsztaty-sedziowie-1

Warsztaty szkoleniowe w trakcie rundy na stałe wpisały się w grafik sędzi i sędziów z województwa łódzkiego. KS ŁZPN regularnie organizuje takie spotkania. Mają one zapoznawać sędziów z najnowszymi wytycznymi. Podczas warsztatów sędziowie analizują też mecze, w których uczestniczyli i mają warsztaty praktyczne.

Warsztaty dla sędziów piłkarskich z Łódzkiego

Uczestników podzielono na trzy grupy. Sędzie miały zajęcia z Moniką Mularczyk i Albertem Różyckim. Sędziowie III i IV ligi, a także kandydaci do IV ligi, spotkali się na zajęciach warsztatowych pod okiem Zbigniewa Dobrynina, Radosława Siejki oraz Konrada Sapeli. Asystenci uczestniczyli natomiast w zajęciach praktycznych w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.

Michał Gajda i Maciej Majewski zorganizowali tzw. mijanki, aby sprawdzić, jakie postępy poczynili asystenci, którzy pierwszy taki test mieli w czerwcu ubiegłego roku. Całe warsztaty były nagrywane, a materiał z nich powstały będzie podstawą dla Komisji Szkoleniowej do analizy rozwoju asystentów.

Na podstawie materiałów wideo, które omówiliśmy, sami wyciągnęliście słuszny wniosek. Sędziujcie tak, żeby nie komplikować sobie życia na boisku. Działajcie prewencyjnie i starajcie się przewidywać to, co może się wydarzyć. Keep it simple. powiedział do uczestników ZBIGNIEW DOBRYNIN, Instruktor Szkolenia KS ŁZPN.

Takie spotkania to idealna okazja, by zmobilizować się do ostatnich tygodni trwającego sezonu ligowego.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości