piątek, 14 czerwca 2024

W byłym gimnazjum powstało centrum wsparcia dla niepełnosprawnych

Udostępnij

Centrum_wsparcia (2)
Centrum_wsparcia (1)

W budynku po gimnazjum przy al. Pierwszej Dywizji w Łodzi miasto utworzyło centrum wsparcia dla osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych oraz ich rodzin. Pomocą objętych zostanie prawie 300 łodzian. Na pomoc pozyskano 2 miliony złotych z Unii Europejskiej.

Ciepły posiłek do domu

Na około 100 metrach kwadratowych stworzyliśmy miejsce przyjazne i bezpieczne dla młodych ludzi. Są tu: duża sala, w której odbywają się zajęcia oraz można zjeść posiłek, pokój dla pielęgniarki, sala do rehabilitacji oraz pokój na indywidualne konsultacje np. z psychologiem. Z takiej pomocy skorzysta 24 potrzebujących łodzian.

mówi KATARZYNA TRĘDA-PISERA, rzecznik osób niepełnosprawnych

Kolejne 260 osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych już korzysta lub będzie korzystało z opieki w domu. Asystenci będą pomagać im np. załatwić sprawę w urzędzie czy wyjść na spacer. Osobom starszym oraz niesamodzielnym świadczy się usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania, m.in. do domu dowożony jest im ciepły posiłek.

Dodatkowo w biurze rzecznika osób niepełnosprawnych przy Sienkiewicza 5 w Łodzi oferowane będą konsultacje psychologa i prawnika.

Remont i wyposażenie pomieszczeń po gimnazjum przy Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych kosztowało 150 tysięcy złotych. Młodzież może przebywać w ośrodku od rana, a po zajęciach, późnym popołudniem, jest odwożona do domu.

Opieka wytchnieniowa

Łódzki magistrat przypomniał też w środę, że w ramach projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej są jeszcze wolne miejsca dla osób, które chcą skorzystać z tzw. opieki wytchnieniowej.

To oferta przeznaczona dla opiekunów ciężko chorych dorosłych łodzian. W razie potrzeby mogą oni nawet na 10 godzin zostawić swojego podopiecznego w domu pomocy społecznej.

Osoba niesamodzielna będzie w tym czasie miała zapewniony obiad, opiekę personelu, rehabilitację oraz dwuosobowy pokój w jednym z Domów Pomocy Społecznej w Łodzi – przy ul. Krzemienieckiej 7/9 lub przy ul. Rojnej 15. Miasto przeznaczyło na to 365 tys. zł.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Potrzebujesz pomocy w stworzeniu suplementu diety ?.