środa, 22 maja 2024

Ruszyło szczepienie policjantów w Bełchatowie. 77 mundurowych otrzymało pierwszą dawkę

Udostępnij

Od dwóch tygodni trwa szczepienie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie przeciwko wirusowi COVID-19. Dotychczas pierwszą dawkę szczepionki w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie otrzymało 77 funkcjonariuszy na czele z kierownictwem jednostki.

Szczepienie policjantów trwa

Stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie już od 18 marca są szczepieni w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Chętnych nie brakuje, bo w trakcie codziennej służby od początku pandemii koronawirusa mundurowi niejednokrotnie przekonywali się o skutkach tej choroby.

Szczepienie policjantów przebiega bardzo sprawnie, a dotychczas w ciągu czterech dni pierwszą dawkę otrzymało 77 chętnych mundurowych. Przykład dał komendant insp. Grzegorz Czubakowski oraz I zastępca komendanta mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk.

W momencie rozpoczęcia zapisów na szczepienia wśród mundurowych było duże zainteresowanie, ponieważ dzięki temu mogą czuć się bezpieczniej w trakcie codziennej pracy, która również naraża ich na zakażenie COVID-19. Do ich zadań w czasie pandemii należy: kontrola i wspieranie mieszkańców powiatu bełchatowskiego i całego miasta w trakcie przebywania na kwarantannie lub w izolacji, a także czuwanie nad przestrzeganiem obostrzeń.

Ponadto stróże prawa wypełniają inne codzienne obowiązki takie jak: służenie pomocą, wyjazdy na interwencje, praca na miejscu zdarzeń drogowych i kryminalnych, a także przeprowadzanie szeregu różnych czynności z osobami trzecimi. To powoduje, że na co dzień mundurowi mają bardzo częsty kontakt z osobami z różnych środowisk.

– Dzięki szczepionce mundurowi będą chronieni przed zarażeniem, aby móc wypełniać swoje obowiązki podczas codziennej służby i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców ~ informuje KPP w Bełchatowie

Mundurowi, którzy w marcu otrzymali szczepionkę, drugą dawkę powinni otrzymać w czerwcu bieżącego roku, czyli za blisko 2 miesiące. Kolejne szczepienie policjantów w pierwszej serii, planowane są na kwiecień.

– Szczepienia są podstawowym orężem walki z chorobami zakaźnymi. Pozwalają zminimalizować skutki choroby, a także ustrzec się przed konsekwencjami ewentualnego kontaktu z wirusem ~ podkreślają przedstawiciele KPP w Bełchatowie

Przeczytaj także:

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach

Blisko 17 milionów złotych dofinansowania inwestycji w trzech gminach

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości