niedziela, 19 maja 2024

Trzęsienie ziemi w Nowym Jorku i New Jersey. 5 stopni w skali Richtera. „To było straszne”

Udostępnij

Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że epicentrum miało miejsce na głębokości ponad 10 kilometrów, niedaleko miejscowości Lebanon w stanie New Jersey, 40 mil (ok. 70 km) na zachód od Nowego Jorku. Z relacji internautów wiadomo jednak, że trzęsienie ziemi w Nowym Jorku także było znacznie odczuwane. Do trzęsienia doszło w piątek (5 kwietnia) około godziny 10.20 (16.20 polskiego czasu).

Mieszkańcy stanu New Jersey i Nowy Jork opisują z przerażeniem w mediach społecznościowych, że ich domy się trzęsły. Amerykańska agencja geologiczna (USGS) poinformowała, że piątkowe trzęsienie ziemi objęło obszary od Filadelfii po rejon na północ od Bostonu.

Nie byłem przygotowany na to. Piszą do nas ludzie, że 23 lata nie było takiego trzęsienia ziemi tutaj. Co się dzieje? Wczoraj takie burze, dzisiaj trzęsienie ziemi. Mieszkamy obok przejazdu kolejowego, więc na początku myślałem, że to pociąg. Meble się trzęsły, wszystko się trzęsło. Nikomu tego nie życzę –

relacjonował na swoim profilu na Instagramie Bartek z Ameryki

Podobną relację umieściła Polka mieszkająca w stanie New Jersey, która na Instagramie prowadzi konto theamericanka.

Właśnie mieliśmy trzęsienie ziemi. Odczuwalne w Nowym Jorku i New Jersey. To było straszne! Cały dom się trząsł! – relacjonuje Anna z theamericanka

Trzęsienie ziemi w Nowym Jorku i New Jersey

Departament policji Nowego Jorku stwierdził, że nie ma bezpośrednich doniesień o szkodach. Gdy doszło do trzęsienia ziemi w Nowym Jorku w całym mieście słychać było syreny. Kilka minut później mieszkańcy dostali na telefony powiadomienia z zaleceniami, aby pozostali w domach.

Chociaż nie mamy obecnie żadnych raportów na temat poważnych skutków, nadal oceniamy straty i sprawdzamy wszystkie doniesienia – informuje

Fabien Levy, rzecznik policji w Nowym Jorku

Nowojorscy urzędnicy podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej władz NYC przekazali informację, że prawdopodobieństwo wstrząsów wtórnych jest niskie.

Odwołane loty

Bezpośrednio po katastrofie kilka lotnisk na wschodnim wybrzeżu zarządziło uziemienie wszystkich samolotów, wstrzymując niemal kompletnie ruch lotniczy w tym rejonie. Trzęsienie ziemi w Nowym Jorku wstrząsnęło budynkami na Manhattanie i w całym mieście. Pracownicy biurowców i mieszkańcy uciekali przed budynki, zastanawiając się, co się właśnie stało.

Niemal natychmiast po trzęsieniu ziemi zostały odwołane loty, których portem docelowym było lotnisko im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku oraz odloty do międzynarodowego portu lotniczego w Newark.

Cisza wyborcza podczas wyborów 2024. Zasady, kary za złamanie ciszy wyborczej

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości