wtorek, 21 maja 2024

Teatr Wielki w Łodzi wznowi działalność operą „Nabucco”. Co będzie otwarte 12 lutego?

Udostępnij

Teatr Wielki w Łodzi wznowi działalność operą „Nabucco” pod kierownictwem muzycznym Adama Banaszaka. Pierwszy w tym roku spektakl z udziałem publiczności zaplanowano 14 lutego. Powrót do gry zapowiedziały też inne łódzkie placówki kulturalne. Co będzie otwarte po 12 lutego?

Teatr Wielki dla publiczności

Rząd zapowiedział otwarcie od 12 lutego – warunkowo na dwa tygodnie – m.in. kin, teatrów, filharmonii i oper. W związku z tą decyzją łódzki Teatr Wielki zapowiedział wznowienie swojej działalności z udziałem widzów.

W błyskawicznym tempie szykujemy się do ponownego otwarcia dla naszej publiczności. Już 14 lutego o godz. 18 pragniemy zaprosić widzów do teatru na pierwszy w tym roku spektakl z udziałem publiczności. poinformował BARTOSZ JAKÓBCZAK z biura promocji Teatru Wielkiego w Łodzi

Opracowano szereg rozwiązań sanitarnych, zwiększających poczucie bezpieczeństwa. Na widowni wprowadzono zasadę zajmowania co drugiego miejsca tak, by można było zachować bezpiecznie odległości. Widzowie mają m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa, wymagane będzie też zachowanie bezpiecznych odległości na korytarzach i w foyer.

Wpisujący się w kanon dzieł operowych „Nabucco” można oglądać na łódzkiej scenie od 1987 r. Występują w nim: Zenon Kowalski, Dominik Sutowicz, Grzegorz Szostak, Monika Cichocka, Agnieszka Makówka, Arkadiusz Jakus, Krzysztof Dyttus, Aleksandra Wiwała.

Co otwarte od 12 lutego

Wznowienie działalności zapowiedział też Teatr im. Jararcza w Łodzi. Od 12 lutego na Dużej Scenie zostaną wystawiane spektakle: „Pamięć wody”, „Ich czworo”, „Mroczne perwersje codzienności”, „Lekcje miłości” oraz „Róbmy swoje…”.

Z kolei Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka zapowiedział wznowienie programu od 19 lutego. Do końca miesiąca zaplanowano spektakle: „Obietnica poranka” i „Kto odkrył Amerykę” w reżyserii Macieja Wojtyszki oraz dwa monodramy: „Bogom nocy równi” w wykonaniu Wojciecha Bartoszka i „Amant na czerwonym dywanie” Wojciecha Oleksiewicza.

Teatr Muzyczny w Łodzi zapowiedział od 18 lutego do końca miesiąca pięć spektakli „Piosenka jest dobra na wszystko”. Premiera legendarnych przebojów z Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu artystów muzycznej sceny odbyła się 12 grudnia bez udziału publiczności.

Zgodnie z rządowymi zaleceniami, we wznawiających działalność instytucjach musi być przestrzegany reżim sanitarny: limity publiczności do 50 proc. wypełnienia widowni, maseczki, dystans i mycie rąk. Goście teatru będą też proszeni o wypełnienie oświadczeń dotyczących stanu zdrowia.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości