piątek, 14 czerwca 2024

Warunki na drogach w Łodzi i regionie trudne. Utrudnienia MPK i kolizje

Udostępnij

Atak zimy w poniedziałek, 8 lutego, znacznie pogorszył warunki na drogach w Łodzi i regionie. Komunikacja miejska jeździ z opóźnieniem, a na drogach od rana sporo kolizji, które powodują utrudnienia. Na wielu trasach zalega błoto pośniegowe, a miejscami zajeżdżony śnieg.

Trudne warunki na drogach

To nie są dobre wiadomości dla kierowców. Atak zimy już w niedzielę wieczorem, 7 lutego, dał się we znaki kierowcom w regionie łódzkim. Niestety, zgodnie z prognozami, intensywne opady śniegu cały czas się utrzymują. Towarzyszy im umiarkowany i dość silny wiatr osiągający w porywach do 60 km/h powodujący zawieje, a miejscami także zamiecie śnieżne.

Jak informują meteorolodzy i drogowcy, warunki na drogach znacznie utrudnione i takie pozostaną w ciągu najbliższych godzin.

Na drogach bez przerwy pracuje ponad 100 sztuk sprzętu utrzymania zimowego, ale intensywne opady i silnie wiejący wiatr powodują, że na trasach zalega błoto pośniegowe, a miejscami zajeżdżony śnieg. mówi MACIEJ ZALEWSKI, rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi

Drogi są przejezdne, ale w związku z wypadkami i kolizjami na głównych trasach w regionie w trzech miejscach kierowcy napotkają na dodatkowe utrudnienia.

Na autostradzie A1 za węzłem Brzeziny w kierunku Katowic (309 km) bus uderzył w bariery, podobnie jest na autostradzie A2 na 397 km w stronę Poznania, natomiast na drodze ekspresowej S8 koło Wolborza (kierunek Warszawa) stoi uszkodzona naczepa. We wszystkich przypadkach zablokowany jest jeden pas ruchu.

Podobnie sytuacja wygląda na drogach wojewódzkich. Wszystkie trasy są przejezdne, ale przez zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe warunki na drogach są trudne.

Najtrudniejsza sytuacja jest na południowym zachodzie regionu. W okolicach Działoszyna tworzyły się lokalnie zaspy. Na wszystkich drogach wojewódzkich działa nasz cały sprzęt. dodaje MACIEJ ZALEWSKI

Atak zimy w Łodzi

W samej Łodzi na ulice o godziny 5.30 wyjechało 112 pługopiaskarek, które cały czas odśnieżają i posypują nawierzchnie. Mają jeździć w trybie ciągłym z przerwami tylko na uzupełnienie paliwa i mieszanki do posypywania dróg. Wciąż jednak pada śnieg, a silny wiatr nawiewa go na drogi.

Intensywne opady śniegu oraz zamiecie śnieżne przewidywane są w Łódzkiem przez cały poniedziałek.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla. Zrozumienie tlenoterapii hiperbarycznej.