środa, 22 maja 2024

Szkoła Filmowa w Łodzi. Milenia Fiedler ponownie rektorem

Udostępnij

Szkoła Filmowa w Łodzi ma nowego – starego rektora. Komisja wyborcza uczelni wybrała na to stanowisko ponownie Milenę Fiedler. To jej druga kadencja. O wyborze poinformowała uczelnia na swojej stronie internetowej w czwartek, 11 kwietnia.

Szkoła Filmowa w Łodzi po wyborach rektora

W głosowaniu wzięło udział 44 z 50 elektorów łódzkiej szkoły filmowej. Dotychczasową rektor poparło 29, przeciw było 8, a 7 wstrzymało się od głosu. Tym samym Szkoła Filmowa w Łodzi wybrała na drugą kadencję dr hab. Milenę Fiedler.

Uczelnia w komunikacie przypomina osiągnięcia nowej – starej rektorki. Milena Fiedler to łodzianka. W 1989 roku ukończyła montaż na Wydziale Filmowym i Telewizyjnym Akademii Sztuk Scenicznych FAMU w Pradze. W 2005 roku zdobyła stopień doktora sztuki, a w 2009 roku – stopień doktora habilitowanego sztuki filmowej. Współautorka blisko 250 filmów fabularnych i dokumentalnych, seriali i spektakli Teatru Telewizji.

Wiadomo, gdzie będzie Audioriver w Łodzi. O tym parku mówiono od dawna

Fiedler współpracowała m.in. z Andrzejem Wajdą („Katyń”, „Tatarak”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”), Wojciechem Marczewskim („Czas zdrady”, „Weiser”), Januszem Majewskim ( „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”, „Czarny mercedes”), Bodo Koxem („Dziewczyna z szafy”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”), Jerzym Stuhrem („Obywatel”), Krzysztofem Zanussim („Obce ciało”, „Eter”, „Liczba doskonała”) i Filipem Bajonem („Panie Dulskie”, „Kamerdyner”).

Dwa razy była laureatką nagrody za montaż na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagrodzono jej pracę nad filmami „Czas zdrady” i „Weiser”. Za pracę przy „Weiserze” otrzymała także nagrodę „Orła” Polskiej Akademii Filmowej.

Od ponad 20 lat Milenia Fiedler związana jest z PWSFTviT w Łodzi, m.in. w Katedrze Montażu na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej. W latach 2016-2020 kierowała tą katedrą.

Teatr w Łodzi na wiosnę. Jakie premiery i kiedy?

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości