piątek, 19 kwietnia 2024

Dwa brązowe medale Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do

Udostępnij

Reprezentanci Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do mają za sobą start w turnieju Grand Prix Polski seniorów i juniorów w Taekwon-Do ITF. W Pruszczu Gdańskim rywalizowali najlepsi z całej Polski, a bełchatowianie zdołali wywalczyć dwa brązowe medale, choć mogło ich być nieco więcej.

Sukcesy taekwondzistów Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do

W dniach 19-21 marca w Pruszczu Gdańskim Sportowy Klub Taekwon-Do AN-DO organizował turniej Grand Prix Polski seniorów i juniorów w Taekwon-Do ITF. Na zawody przyjechało 40 klubów z całej Polski, co dało łącznie sumę blisko 320 zawodniczek i zawodników.

Zainteresowanie w środowisku taekwondzistów było dużo, ponieważ to pierwsze zawody od blisko sześciu miesięcy, które odbyły się na terenie Polski w tej dyscyplinie sportowej. Każdy klub wystawił możliwie najlepszy skład do rywalizacji.

– To pozwoliło zdobyć dużo nowych doświadczeń zarówno zawodnikom jak i trenerom ~ Wiktor Karnawalski, trener Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do

Do hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim, gdzie organizowano zawody, można było wejść tylko i wyłącznie okazując ważną legitymację zawodnika, trenera lub sędziego, a osoby postronne z zewnątrz nie były wpuszczane.

Bełchatowska Akademia Taekwon-Do na te zmagania wystawiła dziewięcioosobowy skład. W kategorii juniorów walczyły: Olena Papuga, Magdalena Kulbat, Zofia Owczarek, Zuzanna Gacek, Aniela Lewandowska, Julianna Banaszkiewicz oraz Stanisław Maciejewski, a wśród seniorów do startu stanęła Natalia Ciążyńska oraz Kacper Broś.

W turnieju Grand Prix Polski z Bełchatowa najlepiej spisała się Julianna Banaszkiewicz, która w kategorii wagowej do 45 kilogramów w walkach zdobyła brązowy medal, a także Stanisław Maciejewski, który wywalczył brąz także w walkach, ale w kategorii wagowej do 56 kilogramów.

– Cieszą te sukcesy tym bardziej że dla Julianny był to pierwszy występ na tak wysokiej rangi zawodach ~ Wiktor Karnawalski, trener Bełchatowskiej Akademii Takewon-Do

Blisko wywalczenia brązowego krążka w walkach była też Olena Papuga, która przegrała decydujący pojedynek z klubową koleżanką Julianną Banaszkiewicz.

W układach formalnych o kolejny brąz mogła się pokusić Aniela Lewandowska, ale trzy wygrane pojedynki dały jej ostatecznie pechową dla sportowca, ale nadal wysoką 4. pozycję.

W walkach kategorii wagowej do 55 kg Magdalena Kulbat z Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do wygrała trzy starcia, ale decydujący o brązowy medal przegrała z zawodniczką z Ciechanowa.

Więcej informacji o działalności Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do można znaleźć TUTAJ.