sobota, 18 maja 2024

Piotr Niźnik wywalczył wyjazd na Mistrzostwa Europy do Rosji

Udostępnij

Bełchatowski wspinacz sportowy Piotr Niźnik wywalczył Puchar Polski juniorów w prowadzeniu i tym samym wywalczył szansę na wyjazd na Mistrzostwa Europy do Rosji. Rezultat 16-latka wśród seniorów pozwolił mu na zajęcie bardzo dobrego 3. miejsca.

Piotr Niźnik wystąpi na Mistrzostwach Europy w Rosji

Piotr Niźnik jest rodowitym bełchatowianinem, który jest również stypendystą i laureatem sportowej nagrody Prezydent Miasta Bełchatowa. 16-latek pasjonuje się od najmłodszych lat wspinaczką sportową. Jest też członkiem kadry Polski.

Rodowity bełchatowianin w ostatnim czasie udał się do Areny Gliwice, gdzie rywalizował w Pucharze Polski juniorów.

Reprezentant Bełchatowskiego Klubu Wysokogórskiego (TUTAJ można znaleźć więcej informacji nt. klubu) wygrał w prowadzeniu. Jest to dyscyplina olimpijska, która polega na jak najwyższym wspięciu się na ścianę o wysokości 15 metrów w ciągu sześciu minut.

Piotr Niźnik startował w nowej kategorii wiekowej, która pozwoliła mu też na klasyfikację w kategorii seniorów, gdzie znajdują się już najstarsi rywale. W tej klasyfikacji 16-letni bełchatowianin zajął 3. miejsce, co było dla wielu ogromną niespodzianką.

https://www.facebook.com/BelchatowskiKW/posts/1903860799770411

Wygrana w Pucharze Polski juniorów pozwoliła młodemu wspinaczowi na awans do Mistrzostw Europy, które odbędą się w rosyjskim Permie. Forma Niźnika jest świetna, co pozwala z optymizmem patrzeć na udział młodego zawodnika w imprezie rangi europejskiej.

Teraz Piotr Niźnik przez najbliższe tygodnie będzie ciężko pracował, aby być w jeszcze lepszej dyspozycji.

Przeczytaj także:

Zapaśnik Mateusz Osowski piąty w Mistrzostwach Polski juniorów

Tatiana Kopala w finale czwartej edycji The Voice Kids

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości