niedziela, 21 lipca 2024

Stefan Niesiołowski usłyszał zarzuty

Udostępnij

Poseł Stefan Niesiołowski usłyszał zarzut przyjmowania i żądania korzyści osobistych i majątkowych w postaci usług seksualnych, opłacanych przez dwóch znanych mu biznesmenów. O zarzutach powiadomił w piątek (5 kwietnia) Łódzki Wydział Prokuratury Krajowej. Niesiołowski stawił się tego dnia w łódzkim wydziale zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Został tam przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Zakończyło się przesłuchanie w charakterze podejrzanego posła Stefana Niesiołowskiego. Prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut przyjmowania i żądania korzyści osobistych i majątkowych w postaci usług seksualnych opłacanych przez dwóch znanych panu posłowi biznesmenów, również podejrzanych w tej sprawie. MARIUSZ JAWORSKI, naczelnik Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej

Łódzki poseł odmówił w prokuraturze składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Jaworski nie przekazał, czy Stefan Niesiołowski przyznał się do winy. Za przestępstwo, które jest mu zarzucane, grozi mu do 10 lat więzienia.

Zarzuty dla Stefana Niesiołowskiego

Niesiołowski na pytania dziennikarzy w piątek nie odpowiadał, zezwolił jednak na umieszczanie jego pełnego wizerunku oraz nazwiska.

Afera korupcyjna, w której główną rolę miał odgrywać Stefan Niesiołowski, wybuchła pod koniec stycznia 2019 roku. Łódzki poseł miał załatwiać zlecenia w państwowych instytucjach dla trzech biznesmenów w zamian za łapówki w postaci usług seksualnych.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 31 stycznia trzech biznesmenów – Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K. Mieli oni otrzymywać korzystne kontrakty w samorządzie łódzkim i innych instytucjach publicznych w zamian za łapówki przekazywane posłowi Sejmu RP.

W wyniku śledztwa ustalono, że Bogdan W. i Wojciech K. regularnie udzielali Stefanowi Niesiołowskiemu korzyści osobistych. Polegały one na organizowaniu i opłacaniu usług seksualnych świadczonych przez kobiety trudniące się zawodowo lub okazjonalnie prostytucją.

Czytaj więcej o problemach Stefana Niesiołowskiego
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P