piątek, 14 czerwca 2024

Setki tysięcy grzywny za złamanie zakazu gromadzenia się

Udostępnij

Codziennie policjanci w całym kraju wspierają służby sanitarne i sprawdzają, czy nie są łamane przepisy związane z epidemią koronawirusa. Obostrzenia dotyczą zakazu gromadzenia się osób oraz łamania zasad kwarantanny. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Policjanci nie tylko każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną zostali w miejscu zamieszkania, ale też regularnie patrolują i sprawdzają wszystkie te miejsca, w których ludzie zazwyczaj spotykają się w mniejszych lub większych grupach.

Złamanie zakazu gromadzenia się

Większość mieszkańców Łódzkiego rozumie powagę sytuacji oraz zagrożenie związane z pandemią koronawirusa. Niestety zdarzają się też osoby nieodpowiedzialne, które łamiąc obostrzenia ryzykują zdrowie i życie swoje, ale przede wszystkim tych, których spotykają.
W okresie od 4 do 7 kwietnia policjanci w Tomaszowie Mazowieckim interweniowali wielokrotnie w sprawach związanych ze złamaniem zakazu gromadzenia się. Na 15 mieszkańców powiatu tomaszowskiego po ich interwencjach, inspektor sanitarny nałożył grzywny administracyjne.
15 mieszkańców łącznie będzie musiało zapłacić 141 tysięcy złotych, co daje średnią grzywnę w wysokości blisko 10 tysięcy złotych.

Imprezy i spotkania towarzyskie

Naruszenia obowiązujących przepisów, których dopuściło się tych kilkunastu mieszkańców powiatu tomaszowskiego, polegały na załamaniu zakazu gromadzenia się. Trzykrotnie funkcjonariusze w Tomaszowie Mazowieckim interweniowali w czasie imprez domowych, na których spotykały się grupy od 4 do 6 niespokrewnionych ze sobą osób.
Na jedno z tych spotkań towarzyskich 39-letnia kobieta zabrała ze sobą 4-letnią córkę. Dwa inne spotkania towarzyski odbyły się w późnych godzinach nocnych i były ,,zakrapiane alkoholem”.

Z uwagi na stwierdzone naruszenia przepisów, niosące ze sobą wysokie ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, policjanci przekazali odpowiednie informacje do inspekcji sanitarnej, która nałożyła na nieodpowiedzialnych obywateli kary. GRZEGORZ STASIAK, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Dodatkowo policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego ukarali też mieszkankę za łamanie zasad kwarantanny. Kobieta była nieobecna podczas kontroli i przez blisko dwie godziny nie odbierała od policjantów telefonu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Korzyści z terapii tlenem hiperbarycznym w domu.