piątek, 21 czerwca 2024

Ograniczenia w kursowaniu pociągów ŁKA

Udostępnij

Do 26 kwietnia będą obowiązywały ograniczenia w kursowaniu pociągów ŁKA. Wprowadzono je między innymi ze względu na spadek liczby pasażerów przez pandemię koronawirusa.

Mniej pociągów ŁKA

Wcześniej już zawieszono kursowanie pociągów przez stację Łódź Olechów, a na linii linia Kutno – Łowicz – Skierniewice w relacji od Skierniewic do Kutna pozostanie 9 z 12 realizowanych kursów.

Na trasie do Skierniewic kursować będzie 22 z 39 pociągów oraz sześć składów ŁKA Sprinter, na linii do Kutna pozostanie 18 z 26 pociągów, na odcinku Ozorków – Kutno 12 pociągów.

Do Łowicza pojadą 22 z 39 pociągów, a na odcinku Głowno – Łowicz pozostanie 18 połączeń. Z kolei na linii Łódź Widzew – Zgierz przez Łódź Stoki będzie kursowało osiem z 28 pociągów, na linii do Tomaszowa Mazowieckiego pozostanie 12 z 20 pociągów, a na odcinku Koluszki – Tomaszów Mazowiecki – 10 składów.

ŁKA liczy pasażerów

Na trasie do Sieradza pozostanie 17 z 32 połączeń, w tym siedem w całej relacji będzie obsługiwanych przez zastępczą komunikację autobusową. Na linii do Radomska nie pojedzie pociąg do Piotrkowa Trybunalskiego i z powrotem, pozostanie za to połączenie do Radomska i ograniczone do dwóch kursów.

Ograniczenia w kursowaniu pociągów ŁKA to nie jedyne obowiązujące zmiany. Maksymalna liczba pasażerów nie może przekraczać połowy miejsc siedzących w pociągu. A to łatwo zweryfikować. Przewoźnik posiada system zliczania liczby podróżnych w czasie rzeczywistym i na bieżąco śledzi poziom napełnienia pociągów.

Informacje o ograniczeniach można znaleźć na stronie: www.lka.lodzkie.pl.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P