wtorek, 21 maja 2024

Wysoka kara za spotkanie towarzyskie

Udostępnij

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli regularnie kontrolują osoby, które podlegają obowiązkowej kwarantannie. Tym bardziej zdziwili się, gdy kobieta objętą taką kwarantanną zorganizowała spotkanie towarzyskie. Sama nie mogąc opuścić miejsca zamieszania, zaprosiła znajomych do siebie. Wpadła na gorącym uczynku.

Drogie spotkanie towarzyskie

Policjanci w mieszkaniu 53-letniej zduńskowolanki interweniowali w piątek (3 kwietnia). Zorganizowała zakrapiane alkoholem spotkanie towarzyskie, na które zaprosiła czterech mężczyzn.

Mieszkanka Zduńskiej Woli zupełnie zignorowała zalecenia służb sanitarnych. Zorganizowała w swoim mieszkaniu zakrapiane alkoholem spotkanie towarzyskie, w którym uczestniczyło czterech mężczyzn. asp. sztab. ROBERT LATUS, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kobiety objętej kwarantanną będzie ją drogo kosztowało. Policjanci poinformowali o sytuacji Powiatowego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, a ten w trybie administracyjnym nałożył na kobietę grzywnę w wysokości 7 tysięcy złotych. Nie była to i tak najwyższa możliwa kara finansowa, bo za złamanie kwarantanny grozi do 30 tysięcy złotych grzywny.

Złamanie kwarantanny i nadzór epidemiologiczny

Obecni na spotkaniu towarzyskim biesiadnicy zostali decyzją inspektora objęci nadzorem epidemiologicznym. Kobietę, organizatorkę imprezy, czeka jeszcze postępowanie policyjne w kierunku popełnienia wykroczenia. Postępowanie może skończyć się wnioskiem do sądu, a wtedy kobiecie grozi jeszcze dodatkowa grzywna lub nagana.

Zdaniem policjantów naruszyła ona swoim zachowaniem art. 116 kodeksu wykroczeń, który wskazuje na odpowiedzialność każdego, kto mając świadomość bycia podejrzanym o nosicielstwo choroby zakaźnej, nie przestrzega zarządzeń służb sanitarnych i medycznych.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości