środa, 22 maja 2024

Seria wypadków drogowych jednego dnia. Bełchatowska policja apeluje o ostrożności i rozsądek na drodze

Udostępnij

Do trzech groźnych wypadków drogowych doszło w ostatnim czasie jednego dnia w kilku miejscach powiatu bełchatowskiego. W godzinach okołopołudniowych w Chabielicach kobieta, jadąc z dzieckiem uderzyła w drzewo, po południu w Parznie kierująca audi potrąciła pijanego rowerzystę, który wjechał prosto pod koła, a wieczorem w Łuszczanowicach 29-letni kierowca opla nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i zderzył się z seatem.

Środa, 21 kwietnia była dniem wypadków drogowych

Sporo pracy mieli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie w środę, 21 kwietnia. Wówczas na obszarze powiatu bełchatowskiego doszło do trzech groźnych wypadków drogowych.

Około godz. 11:30 mundurowi otrzymali wezwanie do Chabielic, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem BMW. Mundurowi przybyli na miejsce, gdzie zastali już ratowników medycznych i strażaków.

Wstępnie ustalono, że 19-latka jadąc pojazdem marki BMW w kierunku Szczercowa, straciła na łuku drogi panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu, uderzając następnie w drzewo. Mieszkanka powiatu pajęczańskiego wraz z 9-letnią pasażerką zostały przewiezione do szpitala z ogólnymi obrażeniami.

Nieco później, bo około godz. 16:30 doszło do drugiego w tym dniu wypadku drogowego. Tym razem z udziałem samochodu marki audi oraz rowerzysty w miejscowości Parzno. Stróże prawa, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, ustalili, że 53-latek jadący rowerem po wyznaczonej do tego ścieżce nagle z niej zjechał wprost pod koła jadącego w tym samym kierunku samochodu marki audi.

30-letnia kierująca była bardzo zdziwiona zachowaniem mieszkańca gminy Kluki. Jak się okazało przewieziony do szpitala mężczyzna, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a kierująca, która również mieszkała w gminie Kluki, była trzeźwa.

Na zakończenie tego felernego dnia około godz. 22:30 policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Łuszczanowice, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że jadący oplem astra mężczyzna nie dostosował się na skrzyżowaniu do sygnalizacji świetlnej i zderzył się z seatem. Zarówno 29-latek z opla jak i 30-latek z seata zostali zabrani do bełchatowskiego szpitala, a badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj mogli w tym czasie kierować.

We wszystkich miejscach tego dnia pracowali policjanci, strażacy i medycy. Technik kryminalistyki wraz z grupą wypadkową wykonywali oględziny miejsc zdarzeń i pojazdów, zabezpieczali ślady kryminalistyczne oraz przesłuchiwali świadków. Teraz pod nadzorem prokuratury są wyjaśniane przyczyny tych wypadków drogowych. W tych pracach pomagają policjanci z wydziału do spraw wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym.

Ponownie apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności, przewidywanie zagrożenia oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Prosimy kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Pamiętajmy także, że nasze samopoczucie ma również olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii ~ podkreślają mundurowi z KPP w Bełchatowie

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, o których również informujemy na naszym portalu.

Przeczytaj także:

Pijana kobieta za kierownicą zatrzymana. Miała 2,5 promila alkoholu w organizmie

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną wypadku z udziałem samochodu i motocykla na ulicy Włókniarzy

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości