czwartek, 23 maja 2024

Rozwieziono świąteczne paczki dla potrzebujących mieszkańców Bełchatowa

Udostępnij

Do ponad stu bełchatowianek i bełchatowian trafiły świąteczne paczki. To akcja, która ma zastąpić organizowane jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa miejskie śniadanie wielkanocne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Świąteczne paczki w rękach potrzebujących
Ochotnicza Straż Pożarna w Bełchatowie na czele z prezesem Łukaszem Klufem, ks. Zbigniew Zgoda, dziekan dekanatu bełchatowskiego i proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Bełchatowie, a także prezydent Mariola Czechowska od wielu lat organizowali w Bełchatowie miejskie śniadanie wielkanocne.
Z powodu wybuchu pandemii koronawirusa już w roku ubiegłym nie udało się spotkać wspólnie w Oratorium im. Jana Pawła II. Podobnie jest w tym roku, gdzie obostrzenia nie pozwalają na tego rodzaju pomoc dla potrzebujących.
Najważniejsze w miejskim śniadaniu zawsze było osobiste spotkanie. Niestety po raz kolejny nie możemy wspólnie celebrować nadchodzących świąt ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa
Miasto Bełchatów wraz ze strażakami i księdzem dziekanem pamiętali po już drugi rok z rzędu o potrzebujących, samotnych i chorych bełchatowiankach i bełchatowianach, organizując świąteczne paczki. O całej akcji informowaliśmy już w artykule pt.: „Wielkanocne paczki zamiast śniadania dla potrzebujących„.
Świąteczne paczki, które otrzymali mieszkańcy Bełchatowa składały się z podstawowych artykułów, które ułatwią przygotowanie wielkanocnych posiłków lub gotowych potraw. Znalazły się tam m.in.: jajka, kiełbasa, barszcz biały, wędlina, sałatka warzywna, babka, czy chleb. Z kolei najmłodsi otrzymali słodką niespodziankę. Świąteczne paczki były również wyposażone w kartkę z życzeniami od darczyńców o treści:
Przekazując tradycyjne, świąteczne potrawy, życzymy dobrych, błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy. (…) Niech będzie to czas radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, wzajemnej życzliwości, a także odpoczynku od trosk i zmartwień dnia codziennego
Świąteczne paczki zostały rozwiezione przez druhów z bełchatowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielki Piątek, 2 kwietnia oraz w Wielką Sobotę, 3 kwietnia. Trafiły one do blisko 130 osób, którzy są podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, czy Schroniska dla Bezdomnych.
W tym trudnym dla nas wszystkich czasie jeszcze wyraźniej widać, jak ważna jest solidarność społeczna, dostrzeżenie drugiego człowieka oraz wzajemne wsparcie. Chcemy, by wiedzieli, że nie są sami i że pamiętamy o nich w tym wyjątkowym czasie. Dlatego mieszkańcy, którzy potrzebują naszego wsparcia, otrzymali paczki wielkanocne ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

 

Przeczytaj także:
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości