piątek, 19 lipca 2024

Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli w Łodzi. Ponad 17 tysięcy miejsc dla dzieci

Udostępnij

Ponad 17 tysięcy miejsc czeka na dzieci w miejskich placówkach edukacyjnych w Łodzi, w tym prawie 5 tysięcy dla najmłodszych. 2 kwietnia rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. Wyniki 8 maja.

Rekrutacja do przedszkoli

Rekrutacja do przedszkoli w Łodzi prowadzona jest przez system elektroniczny. Ten został uruchomiony o godzinie 8 we wtorek, 2 kwietnia. Strona będzie aktywna do 17 kwietnia do godziny 15. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do maksymalnie trzech przedszkoli – układają listę według swojej preferencji.

Miejsca dla nikogo nie zabraknie. Rekrutacje prowadzimy elektronicznie po to, by ułatwić cały proces. Zachęcamy do tego, żeby nie zostawiać wypełniania wniosków na ostatnią chwilę – mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Wyniki rekrutacji do miejskich przedszkoli zostaną podane 8 maja. Następnie do 17 maja rodzice i opiekunowie muszą pisemnie potwierdzić wolę zapisania dziecka do wybranego przedszkola. Ostateczne listy przyjętych zostaną opublikowane 24 maja.

Podwyżki dla nauczycieli w Łodzi. 18 mln zł z budżetu miasta

Jak wygląda rekrutacja do przedszkoli w Łodzi? Kandydaci przyjmowani są na podstawie liczby punktów zdobytych w procesie rekrutacji. Są one przyznawane m.in. po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności dziecka, jego rodzeństwa lub opiekunów. Dodatkowe punkty dostaną też na przykład te dzieci, które pochodzą z rodzin wielodzietnych, wcześniej chodziły do miejskiego żłobka, są zaszczepione, a ich rodzice płacą podatki w Łodzi.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P