wtorek, 23 lipca 2024

Remont Kopcińskiego/Narutowicza. Wymienią torowisko. Nowe linie tras MPK

Udostępnij

Miasto rozpoczyna remont Kopcińskiego/Narutowicza. Na skrzyżowaniu wymienione zostanie torowisko, bo szyny nie nadają się już do użytku. Autobusy i tramwaje pojadą nowymi trasami. Prace rozpoczną się 9 listopada.

Remont Kopcińskiego/Narutowicza

Prace na skrzyżowaniu ulic Kopcińskiego i Narutowicza podzielone będą na dwa etapy. W pierwszym okresie wymienione zostaną szyny w pasie torowiska ul. Kopcińskiego oraz na zachodnim wlocie ul. Narutowicza (od strony placu Dąbrowskiego).

W tym czasie na Kopcińskiego dostępne będą po dwa pasy ruchu, poprowadzone częściowo po buspasie, natomiast z obu stron Narutowicza skręcimy tylko w prawo. Nie będzie przejazdu przez Narutowicza w stronę placu Dąbrowskiego. Ponadto przeniesione będzie przejście dla pieszych przez ul. Narutowicza za przystanek tramwajowy. Kilkanaście metrów w stronę placu Dąbrowskiego.

Drugi etap prac to wymiana torowiska na samym skrzyżowaniu. Wtedy również utrzymany będzie ruch po Kopcińskiego, ale otwarty będzie już przejazd Narutowicza w stronę Piotrkowskiej. Bez przejazdu na wprost i w lewo od strony Radiostacji. Niemożliwy będzie też skręt w lewo z Narutowicza w stronę ronda Solidarności.

Prace zakończą się przed świętami Bożego Narodzenia. Przez ten czas w miejscu wymiany torowiska nie będą kursowały tramwaje. W zamian uruchomiono zostanie autobusowa linia zastępcza Z12.

Zmiany w kursowaniu MPK

  • Linia 9 ZDROWIE – Zdrowie, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, Ofiar Terroryzmu 11 września – OLECHÓW
  • Linia 12 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Zielona, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA (wraca przez Kilińskiego do Narutowicza)
  • Linia 13 TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, Włókniarzy, Legionów, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa – CM. ZARZEW
  • Linia 17 CHOCIANOWICE-IKEA – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska, działki, Telefoniczna, Giewont – STOKI
  • Linia 18 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Mickiewicza, Piłsudskiego, Kilińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA (z dworca skręca od razu w Kilińskiego)
  • Linie 58A i 58B przystanek początkowy będą miały na węźle przesiadkowym przy parku Moniuszki. Następnie autobusy pojadą Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza, Kopcińskiego, Narutowicza i dalej po swojej trasie na Stoki i Janów.

W drugą stronę bez zmian dojadą do Polskiej Organizacji Wojskowej i wjadą na węzeł przesiadkowy dworzec Łódź Fabryczna przy parku Moniuszki gdzie zakończą trasę.

  • Linie N7A i N7B z Retkini do skrzyżowania Narutowicza / Kopcińskiego dojedzie bez zmian, a następnie Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza i Kopcińskiego ponownie do Narutowicza i dalej na Nowosolną i Telefoniczną po swojej trasie. Zmiana tylko w podanym kierunku jazdy.
  • Linia Z12 DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA (węzeł przesiadkowy przy parku Moniuszki) -Kilińskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Poronińska – SZPITAL CKD
  • SZPITAL CKD – Poronińska, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Polskiej Organizacji Wojskowej – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA (węzeł przesiadkowy przy parku Moniuszki)
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P