sobota, 18 maja 2024

Recydywistka ukradła rower bez względu na konsekwencje. Teraz grozi jej surowa kara

Udostępnij

Kradzieży roweru spod jednego z bełchatowskich marketów dopuściła się recydywistka z Bełchatowa, która przywłaszczenie sobie nieprzypiętego do stojaka jednośladu tłumaczyła brakiem rozsądku. 32-letnią kobietę kilka godzin po całym zajściu rozpoznała ekspedientka. Stróże prawa zatrzymali sprawczynię całego zajścia, której grozi kara więzienia.

Recydywistka połasiła się na rower. Przyłapała ją pracownica sklepu

Dzielnicowi policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie w poniedziałek, 19 kwietnia pełniąc służbę obchodową około godz. 19:00 zostali zatrzymani przez kobietę, która twierdziła, że ujęła sprawczynię kradzieży roweru. Była to ekspedientka jednego z bełchatowskich sklepów. Zeznała mundurowym, że do kradzieży doszło blisko cztery godziny wcześniej pod sklepem, gdzie pracuje.

Z relacji pracownicy wynika, że sprawczyni zabrała rower, który nie był przypięty do stojaka na którym stał. Ekspedientka rozpoznając kobietę, która ponownie pojawiła się w pobliżu sklepu postanowiła natychmiast poinformować o tym fakcie policjantów pełniących służbę.

Stróże prawa zatrzymali podejrzaną. 32-latka nie przyznała się do kradzieży. W organizmie kobiety był blisko promil alkoholu, który wykryto przeprowadzając badanie stanu trzeźwości. Zgromadzony przez policję materiał dowodowy pozwolił postawić kobiecie zarzut kradzieży. 32-latka trafiła do policyjnego aresztu, a swoje zachowanie tłumaczyła brakiem rozsądku.

Straty oszacowano na blisko 800 złotych. Kobieta zobowiązała się do naprawienia szkody, ale to nie zmienia faktu, że grozi jej teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało zatrzymana kobieta to recydywistka co oznacza, że sąd może jej wymierzyć jeszcze większą karę.

– Dziękujemy mieszkańcom za czujność i reagowanie w sytuacjach zagrożenia. Świadkowi gratulujemy zaangażowania, empatii wobec krzywdy innych oraz odwagi. Apelujemy również o właściwe zabezpieczenie jednośladów ~ informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, o których również informujemy na naszym portalu.

Przeczytaj także:

Złodziej artykułów spożywczych i drogich alkoholi zatrzymany przez bełchatowską policję

Wielbiciele marihuany wpadli w ręce mundurowych. Zabezpieczono 15 gram narkotyku

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości