sobota, 18 maja 2024

Motoserce w Bełchatowie. Na Placu Narutowicza będzie można oddać krew

Udostępnij

Ogólnopolska akcja pn. „Motoserce” w Bełchatowie odbędzie się w już w najbliższą niedzielę, 25 kwietnia. To wydarzenie jest organizowane przez cały rok w różnych regionach Polski za sprawą motocyklistów, którzy są zrzeszeni przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych.

Motoserce po raz kolejny zawita do naszego miasta

Akcja „Motoserce” jest wydarzeniem organizowanym w Bełchatowie cyklicznie od kilku lat. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem ze strony bełchatowianek i bełchatowian, którzy chętnie oddają krew.

Łączy nas nie tylko wspólna pasja i miłość do motocykli, ale także chęć niesienia bezinteresownej pomocy. Dlatego tak mocno angażujemy się w każdy finał Motoserca i tak bardzo cieszy nas odzew bełchatowian ~ tłumaczą organizatorzy

Tegoroczną akcję „Motoserce” w Bełchatowie przeprowadzi Klub Motocyklowy Boruta MC Poland, Chapter Mid-West z Bełchatowa oraz Fundacja Bezpieczni.

W ubiegłym roku w bełchatowskiej edycji wzięło udział blisko 50 mieszkańców, którzy oddali łącznie 20 litrów krwi. Ogółem w całej Polsce do tej pory zebrano już ponad 40 tysięcy litrów krwi.

Tym razem akcja odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 kwietnia w godz. 11:00 – 15:00. Krwiobus również stanie przy budynku PGE Giganty Mocy na Placu Narutowicza w Bełchatowie. Z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych chętni mieszkańcy będą mogli oddać krew potrzebującym.

Organizatorzy proszą o przestrzeganie obostrzeń, a szczególnie zakrywanie ust i nosa maseczką i zachowanie dystansu społecznego co najmniej 1,5 metra odległości od pozostałych.

Wierzymy, że bełchatowianie nie zawiodą, bo przecież oddając krew, ratujemy życie. Zapotrzebowanie na krew i jej składniki jest bardzo duże, zwłaszcza dziś w dobie pandemii ~ Adam Ciupa, prezydent Chapter Mid-West

Polski Czerwony Krzyż oraz Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa często apelują i proszą o oddawanie krwi, której w bankach przez cały czas brakuje. Najbardziej oczekuje się krwi z grupy O RhD- (ujemne), która jest najmniej dostępna (posiada ją tylko 7% Polaków), a w nagłych przypadkach przy braku krwi może być przetoczona każdemu biorcy.

Tegoroczna akcja „Motoserce” w naszym mieście odbędzie się przy wsparciu miasta Bełchatowa, Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz Polskiego Czerwonego Krzyża. Więcej informacji o ogólnopolskiej akcji Motoserce można znaleźć pod adresem motoserce.progres9.com.

Motoserce

Przeczytaj także:

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaczyna realizację inwestycji na 2021 rok. To będą milionowe wydatki

Gazociąg zostanie poprowadzony z Sieradza przez powiat bełchatowski aż do Piotrkowa Trybunalskiego

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości