wtorek, 21 maja 2024

Punkty szczepień w Łodzi. NFZ wybrał przychodnie

Udostępnij

Jest wstępna kwalifikacja Narodowego Funduszu Zdrowia. Punkty szczepień w Łodzi będą w 25 miejskich przychodniach.Nadal są jednak miejsca, w których nie ma żadnego punktu szczepień. W Łódzkiem to aż 54 gmin.

Punty szczepień w Łodzi i regionie

Zapewniony dostęp do punktu szczepień przeciwko COVID-19 ma 95 procent dorosłych mieszkańców regionu – poinformował łódzki NFZ. Mieszkańcy 147 gmin i Łodzi będą mogli zaszczepić się w większości w placówkach POZ, w których leczą się na co dzień.

Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe – organizacyjnie i kadrowo – do wykonania szczepień. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się zmienić.

W Łódzkiem prowadzimy nabór w 54 gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień albo takich punktów jest za mało. W niektórych przypadkach wynika to ze specyfiki gminy, np. w gminie wiejskiej Radomsko pacjenci korzystają głównie z placówek w mieście Radomsku. Podobnie w gminie Łęczyca, której mieszkańcy leczą się w poradni w mieście Łęczycy. mówi ANNA LEDER, rzecznik NFZ  w Łodzi

Szczepienia mobilnie

Łódzki magistrat poinformował, że Miejskie Centra Medyczne przygotowały 18 stacjonarnych punktów szczepień przeciwko COVID-19 oraz 7 mobilnych zespołów medyków gotowych, aby dojechać do seniorów czy do osób z niepełnosprawnościami.

Organizację punktu szczepień zgłosił do NFZ m.in. Bionanopark. Ta miejska spółka dysponuje lodówkami do przechowywania jednej ze szczepionek wymagającej temperatury minus 80 stopni Celsjusza.

W miejskim szpitalu im. Jonschera w Łodzi, który ma status tzw. szpitala węzłowego, trwają zapisy medyków na szczepienia, bo w pierwszej fazie poddawani im będą właśnie pracownicy służby zdrowia.

Szczepienia mogą się rozpocząć już 28 grudnia.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości