wtorek, 21 maja 2024

Przedstawiciele DS Smith zapowiadają otwarcie fabryki już za 10 miesięcy. Ruszyły prace budowlane

Udostępnij

W regionie powstaje fabryka opakowań tekturowych DS Smith

W czwartek, 6 maja przy ul. Czaplinieckiej na terenie jednej z działek strefy przemysłowej wbito pierwszą łopatę pod budowę fabryki opakowań. Na konferencji prasowej w terenie inaugurującej prace budowlane pojawiła się prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska wraz z wiceprezydentem Dariuszem Matyśkiewiczem, a także przedstawiciele firmy DS Smith – Konrad Brzezowski, dyrektor techniczny i Krzysztof Sadowski, który jest prezesem.

O tym, że firma DS Smith otworzy swoją fabrykę w naszym regionie i o całym procesie działań z tym związanych pisaliśmy już w artykule pt. „Brytyjska firma DS Smith zatrudni w fabryce opakowań 180 osób„.

Firma DS Smith zajmuje się produkcją proekologicznych opakowań z tektury falistej. Są to takie opakowania jak: transportowe, przemysłowe, ekspozycyjne, czy e-commerce. Jest to przodujący dostawca opakowań w Europie. Na ten moment DS Smith zatrudnia 30 tysięcy pracowników, jest złożona z ponad 230 zakładów produkcyjnych w 34 krajach, a rocznie produkuje 16 miliardów opakowań. Co siódme opakowanie tekturowe w Europie i co dziesiąte w Polsce produkuje DS Smith. Z polskich fabryk każdego dnia wyjeżdża 3,5 mln opakowań z tektury.

– To niesamowity impuls gospodarczy dla naszego miasta. Bardzo się cieszę, że uznano atuty naszej strefy i doceniono potencjał Bełchatowa. Ze swojej strony zapewniam o pełnym wsparciu i życzę wielu sukcesów ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

Cały proces przygotowań do rozpoczęcia budowy trwał 2,5 roku. Wszystko zaczęło się we wrześniu 2018 roku od zakupu 12,5 hektara ziemi w bełchatowskiej strefie przemysłowej.

Produkcja opakowań w okolicy Bełchatowa ma się rozpocząć w pierwszym kwartale 2022 roku, czyli za niespełna rok. Jak podkreślał Krzysztof Sadowski, prezes DS Smith otwarcie przewiduje się już za 10 miesięcy. Na budowę i wyposażenie fabryki przeznaczone zostanie 300 mln złotych.

– Będzie to najnowocześniejsza fabryka produkująca opakowania z tektury w Europie. Pozwoli ona nam kontynuować nieprzerwanie rozwój, który notujemy od bardzo wielu lat. To będzie fabryka, która wobec wyczerpania mocy produkcyjnych w istniejących już naszych trzech zintegrowanych fabrykach w Polsce pozwoli nam na to, żeby móc nadal rozwijać biznes i żeby móc nadal zaspokajać potrzeby naszych klientów. Ponadto świetna lokalizacja odpowiadająca naszym potrzebom, wymarzona działka i bardzo dobra współpraca z miastem zadecydowała o tym, że wybraliśmy tę lokalizację spomiędzy czternastu, które rozważaliśmy w różnych miejscach Polski ~ Krzysztof Sadowski, prezes DS Smith

Powstanie nowej fabryki wiąże się z nowymi miejscami pracy. W tym miejscu pracę ma dostać ponad 200 osób, ale kolejne 100 znajdzie ją w firmach, które będą współpracowały z DS Smith. Przedstawiciele firmy zapewnili, że większość osób, która znajdzie tam pracę będzie pochodzić z Bełchatowa lub okolic. Poszukiwani są operatorzy maszyn produkcyjnych, inżynierzy produkcji i utrzymania ruchu oraz specjaliści w obszarze sprzedaży i rozwoju biznesu. Firma gwarantuje wymagane szkolenia i proces wdrożenia w obowiązki każdego nowo zatrudnionego pracownika.

– Mam nadzieję, że cały proces transformacji spowoduje, że te miejsca pracy, które dzisiaj są, zostaną zachowane. Natomiast bardzo zależy nam na tym, żeby powstawały nowe. Tereny, które tu mamy nie pozwalają na to, aby powstało tu wiele zakładów, ale jesteśmy na etapie szukania takich miejsc, gdzie moglibyśmy kolejne strefy przemysłowe utworzyć ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

Rozpoczął się już proces rekrutacyjny do fabryki DS Smith. Swoje CV można przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@dssmith.com. Z kolei na stronie DS Smith i na innych portalach rekrutacyjnych i ogłoszeniowych można na bieżąco śledzić oferty pracy związane z firmą DS Smith.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości