niedziela, 19 maja 2024

Śmiertelny wypadek motocyklistów w Aleksandrowie Łódzkim. 3 ofiary

Udostępnij

W sobotę 8 maja tuż przed godziną 20 doszło do tragicznego wypadku na ul. 11 Listopada w Aleksandrowie Łódzkim. W dwóch motocyklistów wjechał czołowo jeep prowadzony przez kobietę. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na sprawstwo kobiety prowadzącej samochód osobowy.

Wypadek motocyklistów w Aleksandrowie Łódzkim

Gdy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy straży pożarnej i zespoły ratownictwa medycznego, widok był przerażający. Kompletnie rozbity samochód stał w poprzek jezdni. Na drodze przed samochodem leżał rozbity motocykl. Drugi rozbity motor leżał na poboczu przy ogrodzeniu jednej z posesji. Ten pojazd został dosłownie przełamany na kilka części.

Dwóch mężczyzn było nieprzytomnych. Od razu rozpoczęliśmy reanimację, którą później kontynuowali ratownicy z pogotowia. st. asp. Jacek Hewczyński, Straż Pożarna w Zgierzu

Mowa o dwóch kierowcach motocykli. Po blisko godzinnej reanimacji krążeniowo-oddechowej, ratownicy musieli się poddać – obaj mężczyźni już nie żyli. Na miejscu zginęli dwaj czterdziestolatkowie.

Równolegle ratownicy próbowali pomóc dwóm kobietom – pasażerce jednego z motocykli i kierowcy samochodu osobowego. 45-letnią kobietę, która podróżowała jako pasażer motocykla, zabrano karetką do szpitala w stanie skrajnie ciężkim z wielonarządowymi obrażeniami. Kobieta zmarła w szpitalu. To trzecia ofiara wypadku w Aleksandrowie.

Trzeźwa, ranna prowadząca

W wypadku motocyklistów w Aleksandrowie Łódzkim ranna została również prowadząca samochód osobowy. Życiu 22-letniej kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo, choć wymagała hospitalizacji.

Magdalena nowacka

kom. Magdalena Nowacka

Po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej, lekarz wyraził zgodę na badanie trzeźwości kobiety prowadzącej jeepa. Policjanci przebadali ją alkomatem i okazało się, że była trzeźwa.

Na podstawie zgromadzonych na miejscu śladów, policjanci ustalili przebieg tragicznego zdarzenia. Wypadek motocyklistów w Aleksandrowie Łódzkim był prawdopodobnie konsekwencją źle wykonanego manewru wyprzedzania przez prowadzącą jeepa.

Kobieta na drugim pasie wjechała kolejno w dwa motocykle. Jej samochód otarł się jeszcze o drzewo i stanął w poprzek. Kierujący jednośladami przy czołowym zderzeniu nie mieli szans i czasu na reakcję.

Śmiertelny wypadek motocyklistów w aleksandrowie łódzkim

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości