piątek, 14 czerwca 2024

Kolejni pijani kierowcy w rękach policji po obywatelskich interwencjach

Udostępnij

Następni pijani kierowcy w rękach policji

W niedzielę, 2 maja o godz. 13:25 jeden z mieszkańców Szczercowa zauważył kierującego volkswagenem, który zaparkował swój pojazd przy ulicy Rzecznej i chwiejnym krokiem udał się do pobliskiego sklepu. Mężczyzna postanowił zareagować i wyjął ze stacyjki otwartego samochodu kluczyki, a następnie powiadomił policję.

W tym czasie ze sklepu wraz z czteropakiem piw wyszedł kierowca volkswagena, który został poinformowany o zabraniu kluczyków i o nadciągającym radiowozie policji. 53-latek słysząc takie informacje, postanowił oddalić się z miejsca zdarzenia, ale mundurowi ze Szczercowa dość szybko go ujęli.

Mieszkaniec gminy Szczerców w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu, a także miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. 53-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania autem pod wpływem alkoholu, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Niespełna dzień później w niedzielę, 3 maja o poranku mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zostali zadysponowani do miejscowości Rogowiec, gdzie kierowca audi siedział wewnątrz pojazdu i nie reagował na żadne bodźce. Świadek tego zdarzenia nie zdołał nawiązać kontaktu z mężczyzną i postanowił wezwać mundurowych.

Policjanci ustalili, że 35-latek to obcokrajowiec, który w badaniu stanu trzeźwości wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna z tego powodu stracił prawo jazdy i na podstawie materiału dowodowego, który zgromadzono, usłyszał zarzut kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu.

Natomiast we wtorek, 4 maja po godz. 20:00 bełchatowscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu pijanego kierującego na osiedlu Dolnośląskim. Zatrzymania dokonał strażnik miejski, który nie przebywał w tym momencie na służbie.

Ustalono, że kierujący samochodem marki opel uderzył w zaparkowany pojazd marki aixam i wjechał na chodnik, a podróż zakończył na betonowym słupie. 41-latek wyszedł ze swojego samochodu o własnych siłach z piwem w dłoni i zaczął uciekać. Świadkowie całego zdarzenia zatrzymali pijanego mężczyznę, a będący poza służbą strażnik miejski zadzwonił po służby.

Przybyły na miejsce patrol Straży Miejskiej przekazał w ręce policjantów nietrzeźwego kierowcę, który miał w organizmie 3 promile alkoholu. Na miejscu policyjni śledczy zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. 41-letni mężczyzna stracił prawo jazdy, a przed nim proces sądowy.

– To kolejne sytuacje, kiedy mieszkańcy naszego regionu wyraźnie sprzeciwiają się nieodpowiedzialnym zachowaniom i co ważne reagują na zagrożenia. Oczywiście nie zawsze trzeba samemu ujmować sprawców, czy osoby podejrzanie się zachowujące. Ważne jest natomiast, by o swoich przypuszczeniach niezwłocznie powiadamiać policję. A w przypadku nietrzeźwych nie pozwalać, by pijani kierowcy poruszali się po drogach i zagrażali innym osobom ~ Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, o których również informujemy na naszym portalu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna.