sobota, 18 maja 2024

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaczyna realizację inwestycji na 2021 rok. To będą milionowe wydatki

Udostępnij

Bełchatowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rusza do wykonywania inwestycji, które zaplanowano na bieżący rok. Najpierw na dystansie 2,5 km zostanie wykonana izolacja i zabezpieczenie antykorozyjne kolejnych odcinków magistrali sieci napowietrznej DN700. Później planuje się wykonanie modernizacji sieci ciepłowniczej na osiedlu Czaplinieckim. Obie te inwestycje będą możliwe dzięki europejskim środkom. W planie jest też zmodernizowanie sieci ciepłowniczej na kilku ulicach naszego miasta.

Ruszają tegoroczne inwestycje, które zaplanowało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie w 2021 roku zaplanowało kilka ważnych realizacji, które już niebawem się rozpoczną.

Pierwszą z nich jest wymiana izolacji i zabezpieczenia antykorozyjnego kolejnych odcinków magistrali sieci napowietrznej DN700. Ta duża inwestycja ruszy już w ciągu najbliższych tygodni na odcinku od skrzyżowania al. Ampere’a z ul. Świętojańską aż do zjazdu do ośrodka OSiR Wawrzkowizna. Prace na odcinku o długości 2,5 km mają potrwać do września bieżącego roku, czyli przez kolejne pięć miesięcy.

Zapewnienie mieszkańcom Bełchatowa bezpiecznych dostaw ciepła wymaga od Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej szeregu inwestycji związanych z wymianą i przebudową miejskiej sieci ciepłowniczej ~ czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Bełchatowa

Koszt tej inwestycji wynosi około 10,5 miliona złotych. Na dużą pomoc bełchatowskie PEC może liczyć dzięki współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Spójności, działanie 1.5 – Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu. Wsparcie, które uzyska spółka to około 85% kosztów kwalifikowanych.

TUTAJ można przeczytać artykuł ze strony Urzędu Miasta Bełchatowa, gdzie z końcem 2020 roku informowano o milionach, które PEC w Bełchatowie pozyskało na kolejne inwestycje.

To nie jedyna inwestycja, jaką Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie zaplanowało na 2021 rok. Już w czerwcu dzięki unijnemu dofinansowaniu uda się zmodernizować sieć ciepłowniczą na osiedlu Czaplinieckim w okolicach bloków 1-4. Prace będą także związane z likwidacją węzła grupowego, który zastąpią cztery węzły indywidualne.

Później w planie jest z własnych środków wykonanie modernizacji sieci w okolicach ulic: Sarniej, Zajęczej i Dzikiej w Bełchatowie. PEC planuje prace budowlane na sierpień i wrzesień, ale termin ich rozpoczęcia jest w dużej mierze zależny od tego kiedy zostanie skompletowana niezbędna dokumentacja projektowa.

Realizacja tych inwestycji pozwoli na znaczne zmniejszenie udziału starych sieci kanałowych w systemie ciepłowniczym Bełchatowa, co ograniczy straty ciepła, liczbę awarii i związane z nimi koszty. Możliwe będzie również bardziej precyzyjne dopasowanie parametrów dostarczanego ciepła do indywidualnych potrzeb obiektów, co w istotny sposób podniesie komfort użytkowania i zoptymalizuje koszty ogrzewania mieszkań – tłumaczy bełchatowski magistrat

Przeczytaj także:

Odcinek ulicy Zamoście do remontu. Ruszyły prace (ZDJĘCIA)

Program Czyste Powietrze przyspiesza wymianę kopciuchów

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości