czwartek, 20 czerwca 2024

Mikrofalówka z surowców wtórnych dała Hannie Ostulskiej wygraną w konkursie ekologicznym

Udostępnij

Hanna Ostulska i jej mikrofalówka stworzona z surowców wtórnych wygrała konkurs pn. „Ekologiczny sprzęt domowy” organizowany w przedszkolnej placówce w Niedyszynie. Do najlepszych trafiły atrakcyjne nagrody, a pozostali za udział otrzymali upominki.

Mikrofalówka z papieru i plastiku najlepsza w konkursie

W marcu w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku „Mali Giganci” w Niedyszynie należącym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzelowie zorganizowano konkurs pn. „Ekologiczny sprzęt domowy”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać z surowców wtórnych przedmioty, które są wykorzystywane do codziennych czynności w gospodarstwie domowym.

https://www.facebook.com/powiatbelchatowski/posts/4060412500646962

Jury stanęło przed trudnym zadaniem, bo wszystkie 9 prac było przygotowane na wysokim poziomie pomysłowości i formy wykonania. Większość z nich utworzono z papieru i z tworzyw sztucznych (plastiku).

Ostatecznie wygrała Hanna Ostulska, której autorstwem była mikrofalówka, drugi był Michał Kulik i jego ekspres do kawy, a trzecia Julia Tłoczek, która zaprezentowała z surowców wtórnych odkurzacz. Dalej plasowali się:

  • Matylda Zawadzka (pralka),
  • Franciszek Kuliński (malakser),
  • Iga Motylska (młynek do kawy),
  • Jerzy i Eliza Cierpiał (pralka),
  • Mikołaj Misiak (kuchenka gazowa),
  • Mikołaj Bajerowski (pralka)

Dzieci, które nie zajęły miejsca na podium otrzymało nagrody pocieszenia, a z kolei laureaci z miejsc 1-3 otrzymali książeczki i gry edukacyjne o łącznej wartości 300 złotych. Główne nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Przeczytaj także:

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w bełchatowskim SOSW (ZDJĘCIA)

Młoda bełchatowianka wystąpiła w finale „The Voice Kids”. Jak się spisała?

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
What do aliquam sed fringilla. Projects – branding factory.